همه چیز درباره میکسر پلی اتیلن – میکسر مخازن پلی اتیلن – قیمت میکسر پلی اتیلن خرید میکسر پلی اتیلن

میکسر پلی اتیلن یکی از ابزارآلاتی است که در صنایع مختلف کاربردهای ویژه ای دارد. کاربرد این میکسر با توجه به انواع و قیمت میکسر پلی اتیلن می تواند طیف گسترده ای را به خود اختصاص دهد.

برای خرید میکسر پلی اتیلن در وهله اول لازم است که این میکسر را به خوبی بشناسید و به دقت در باب مواردی که در مورد آن وجود دارد، اطلاع یابید. چنین شناختی می تواند مرتبط با انواع آن در قالب مخزن پلی اتیلن همزن دار، میکسر پلی اتیلن ته قیفی، میکسر 1000 لیتری پلی اتیلن و غیره باشد.

در این بخش ما قصد داریم با ارائه یک تعریف جامع و دقیق از مواردی که ذکر شد و همچنین به منظور این که مخاطب بتواند دستگاهی مناسب را برای صنعت خود برگزیند، راهکارهایی را بیاموزیم. با این حساب اگر به دنبال خرید یک میکسر مناسب از جنس پلی اتیلن هستید، برای آشنایی با مزایا و معایب این دستگاه و همچنین آموختن نکات مهم در باب خرید آن می توانید تا انتها همراه ما باشید.

میکسر پلی اتیلن چیست؟

در مباحثی که مرتبط با بررسی ابزارآلات صنعتی است، به طور کلی به دستگاه هایی که قابلیت انجام فرآیند مخلوط کردن و همگن سازی را فراهم می کنند، میکسر گفته می شود. در بین انواع میکسر، به دستگاهی که ساختار بدنه آن از جنس پلیمری با نام پلی اتیلن ساخته شده باشد، میکسر پلی اتیلنی می گویند.

جنس پلی اتیلن نه تنها در کارخانجات عظیم و کارگاه های تولیدی، بلکه در منازل مسکونی به عنوان مخزنی برای ذخیره آب نیز کاربرد دارد. اما در باب مصرفی صنعتی این جنس که در قالب میکسر قابل مشاهده است، می توان آن را در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی و غیره یافت.

در صنایع شوینده و شیمیایی که یکی از پرمصرف ترین صنایع برای میکسر پلی اتیلن محسوب می شود، به سادگی می توان انواع مختلفی از مواد شوینده صنعتی و غیر گیاهی را تولید کرد. جالب است بدانید که بر اساس تعریف کاربرد میکسرها، کاری که این میکسر نیز انجام می دهد، همان تبدیل چند ماده به یک محصول واحد است.

نکته ای که درباره موضوع تبدیل توسط میکسرها چه در نوع پلیمری و چه در نوع فلزی وجود دارد، تبدیل فازهای مختلف مواد اعم از جامد و مایع به یکدیگر است. اما نکته مهم تر، امکانات دمایی و تحمل فشار در میکسرها است که در هر فرآیند و در هر نوع از میکسر می تواند متفاوت باشد. به طور مثال میکسرهای پلی اتیلنی از نظر تحمل دما دارای میزان حداکثری کمتری، به نسبت میکسر استیل هستند.

کاربرد میکسر پلی اتیلن

همانطور که ذکر شده، اساسی ترین نقش و کاربرد هر میکسر، منوط به ترکیب موادی است که قصد دارید درون آن تحت فرآیندهای مختلف قرار دهید. در واقع با در نظر گرفتن فازهای مایع و جامد، به طور کلی می توان تبدیل های زیر را در قالب رسیدن به یک محصول واحد از میکسر پلی اتیلنی و سایر میکسرها انتظار داشت:

 • ترکیب مایع با مایع
 • ترکیب مایع با جامد
 • ترکیب جامد با جامد

البته باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که تمامی تبدیل های مذکور، بسته به سیستم مورد نظر صنعتی و بسته به هدفی که خط تولید در نظر دارد، می تواند با توجه به برخی از پارامترها، متفاوت و یا تخصصی تر باشد. از جمله مطرح ترین پارامترها می توان به شرایط مختلف دمایی در قالب سیستم های سردکننده، گرم کننده و سایر امکانات از این دست اشاره کرد. اما به طور کلی با توجه به چنین سیستم ها و قابلیت هایی، برای میکسر پلی اتیلن می توان صنایع زیر را در نظر گرفت:

 • صنایع ترکیب و تولید مواد شیمیایی
 • صنایع ترکیب و تولید مواد دارویی
 • صنایع مرتبط با ساخت انواع مواد شوینده
 • صنایع ساخت مواد آتش زا
 • کارگاه های ساخت اسید و مشتقات آن
 • کارگاه های ساخت مواد الکلی و مشتقات آن

و به طور کلی صنایعی که با توجه به محصول نهایی مورد نظر می توان از حاصل ترکیب موادی اولیه به یک محصول واحد رسید.

مخازن میکسر دار صنعتی پلی اتیلن

همانند تمامی انواع میکسرها در جنس های مختلف، در رابطه با میکسر پلی اتیلن نیز نکته ای در باب اجزای آن وجود دارد. این اجزا در واقع مانند هر دستگاه دیگری، می تواند نقش تعیین کننده در محصول نهایی را ایفا کنند. در واقع توجیه استفاده از برخی تجیهزات، می تواند وابسته به اجزای میکسر نیز باشد. در ادامه در این باب بیشتر توضیح خواهیم داد.

اجزای میکسر پلی اتیلن

میکسرهای پلی اتیلن مانند تمامی میکسرها، دارای یک مخزن هستند. مخزنی که در واقع محل یا ظرفی برای ترکیب کردن است که می تواند بسته به نوع میکسر، شکل و طراحی مخصوص به خود را داشته باشد.

بسته به اینکه نوع مخزن در میکسر چگونه باشد، نوع میکسر و نوع کاربری آن نیز می تواند مشخص شود. بر این اساس حتی می تواند امکانی چون اکسترنال بودن را برای مخزن میکسر تعریف کرد. البته که لفظ اکسترنال را می توان برای همزن میکسر نیز در نظر گرفت. به این معنا که از یک همزن برای چندین مخزن جداگانه در مواردی خاص استفاده شود.

پروانه، شفت، شاسی و مواردی دیگر از این دست را باید از اجزای اصلی یک میکسر پلی اتیلنی دانست. لازم است بدانید که اجزا به عنوان ساختار درونی یکی میکسر به تحقق انجام فرآیند ترکیب می انجامد. اما سوای از این ها می توان به موارد دیگری چون موتور، گیبرکس، سیستم های پنوماتیک و کنترلرهای مخصوص نیز اشاره کرد.

در واقع به طور کلی وقتی صحبت از اجزای یک میکسر می شود ما به دو جز مهم با نام مخزن و همزن طرف هستیم. ارتباط این دو جز در کنار سایر اجزا است که فرآید دقیق ترکیب مواد برای رسیدن به یک محصول واحد را محقق می کند.

انواع میکسر پلی اتیلن

برای آشنایی و خرید میکسر پلی اتیلن لازم است بدانید که بسته به نوع قالب و بسته به نوع نیاز مصرف کننده، به طور کلی دو شکل از این مخزن وجود دارد که این دو شکل در قالب های مختلفی طراحی می شوند. پس از توضیح دو شکل عمودی و افقی میکسرهای پلی اتیلنی به توضیح در باب طراحی قالب های آن نیز خواهیم پرداخت.

میکسر افقی پلی اتیلن

از میکسرهای افقی یا عمودی پلی اتیلن با نام مخزن میکسر دار پلی اتیلن نیز یاد می شود. اما در باب نوع افقی آن که دارای یک محبوبیت در بین مصرف کنندگان است، منظور از افقی بودن، طراحی مخزن این میکسر است.

میکسرهای افقی به طور کلی به سبب اینکه جای کمتری را در سطح عمودی اشغال می کنند، برای فضاهایی که از نظر ارتفاع و یا شرایط وابسته به آن، دارای محدودیت هستند، می تواند مناسب باشد. برخی حتی برای اینکه خود را ملزم به خرید نردبان برای میکسر نکنند، از میکسرهای افقی استفاده می کنند.

جالب است بدانید که در نوع افقی میکسرهای پلی اتیلنی، مخزن افقی آن به تنهایی کاربردهای فراوانی در ذخیره آب، ذخیره مواد الکلی، اسیدی و غیره دارد.

میکسر عمودی پلی اتیلن

این نوع از میکسر پلی اتیلن یا مخزن میکسر دار پلی اتیلن همانطور که از نامش پیداست، مخزنی عمودی شکل دارد. این نوع از میکسر به سبب طراحی خود در سطح جهانی نیز خواهان بسیاری دارد. البته این تقاضای بالا نه برای میکسر که بیشتر برای مخزن آن مطرح است.

در واقع فرقی نمی کند که قصد ذخیره سازی مایعات صنعتی داشته باشید یا که قصدتان ذخیره سازی آب باشد، در هر صورت مخزن میکسر دار پلی اتیلن یا بدون میکسر آن، دارای بیشترین کاربرد در نگهداری از مواد است.

نکته مهمی که در باب طراحی میکسرهای عمودی وجود دارد، میزان محیطی است که از نظر سطح افقی اشغال می کند. در واقع این نوع از میکسر به سبب عمودی بودن، سطح کمتری از محیط را به خود اختصاص می دهد. با این حال برای استفاده از انواع بزرگ و حجیم آن، به طور حتم وجود یک نردبان لازم است.

انواع میکسر پلی اتیلن بر اساس انواع قالب

وقتی صحبت از قالب در ساخت میکسر پلی اتیلن می شود، لازم است این موضوع را در ذهن داشته باشید که وجود «قالب» به طور کلی مختص چنین میکسرهایی است. قالب ها در واقع ظرف هایی هستند که با تزریق مواد پلیمری یا پلی اتیلنی به آن ها می توان انواع مختلفی از میکسر پلی اتیلن یا مخزن پلی اتیلن همزن دار را تولید کرد.

از نظر کلی همانطور که اشاره شد دو قالب کلی برای ساخت مخزن میکسر دار پلی اتیلن وجود دارد:

 1. قالب عمودی شکل برای مخازن و میکسرهای عمودی
 2. قالب افقی شکل برای مخازن و میکسرهای افقی

اما در کنار این دو شکل کلی، قالب های دیگری نیز وجود دارد که با نام های زیر شناخته می شوند. این قالب ها اغلب برای ساخت مخزن به منظور ذخیره سازی و نه ترکیب مواد، کاربرد دارند:

 1. قالب بیضی شکل
 2. قالب مکعبی و کتابی شکل
 3. قالب زیر پله ای
 4. قالب نیسانی

جالب است بدانید که سوای از این انواع قالب و طراح های ذکر شده، نوعی دیگر از میکسر وجود دارد که با نام میکسر پلی اتیلن ته قیفی شناخته می شود. در ادامه به توضیحی در باب آن نیز خواهیم پرداخت.

میکسر پلی اتیلن قیفی شکل

میکسرهای قیفی شکل به طور کلی هم در نوع پلی اتیلنی و هم در نوع استیل قابل تولید هستند. در واقع نکته ای که در باب تفاوت جنس این دو میکسر وجود دارد، تفاوت در نوع محصولی است که قصد دارید توسط چنین دستگاهی با استفاده از فرآیند ترکیب تولید کنید.

خرید انواع میکسر پلی اتیلن

اما در باب میکسر پلی اتیلن ته قیفی که یکی از قالب ها و طرح های این نوع از میکسر محسوب می شود، نکته ای در باب تخلیه آسان مواد وجود دارد. در واقع برای موادی که دارای گرانروی بالایی هستند، استفاده از این میکسرها بسیار رایج است. ارتباط گرانروی بالا با ساختار یک میکسر ته قیفی مرتبط با این موضوع است که به سادگی بتوان مواد را از داخل مخزن میکسر تخلیه کرد.

در واقع وجود یکی از دغدغه های بزرگ در صنایع تولیدی مواد با نام دغدغه ای چون تخلیه کامل و درست، سبب شده است که طراحی قیفی یکی از پرکاربردترین طراحی ها محسوب می شود. زیرا این نوع طراحی علاوه بر کاربردی که از خود نشان می دهد، می تواند موجب شود تا به شکل هزینه های اضافی از دستگاه های اضافی نیز استفاده نشود.

مزایا و معایب میکسر پلی اتیلن

در هنگام خرید میکسر پلی اتیلن یا سایر نمونه های رایج در بازار، یکی از مهم ترین پارامترها توجه به مزایا و معایب میکسر مورد نظر است. از همین رو وقتی صحبت از این موارد می شود، یک مقایسه کلی بین دو جنس استیل و پلی اتیلن صورت می گیرد.

به طور کلی خرید میکسر پلی اتیلن و انواع آن از نظر هزینه می تواند به صرفه تر به نظر برسد. این موضوع درصورتی به صرفه است که تطابقی بین محصول نهایی و ساختار پلی اتیلن وجود داشته باشد. به طور مثال اگر قصد تولید مواد شوینده صنعتی دارید، خرید پلی اتیلن می تواند به صرفه باشد.

نکته دیگر حمل آسان و سبک تر بودن میکسرهای پلی اتیلن نسبت به میکسرهای استیل است. در واقع این امر سبب شده است تا عمدتا مخازن و میکسرهای فلزی بیشتر در حالت ساکن کاربرد داشته باشند. در صورتی که مخازن و میکسرهای پلی اتیلن را در حالت خالی بودن مخزن، براحتی می توان جابجا کرد. البته باید کم زحمت بودن جابجایی این میکسر را با توجه به پر زحمت بودن نصبشان نیز در گرفت.

یکی دیگر از مواردی که می توان به عنوان ویژگی های خاص میکسر پلی اتیلن معرفی کرد، مبحث مقاومت آن است که به طور واضح در برابر نور آفتاب، در برابر مواد نفتی و در برابر مواد اسیدی مقاومت بسیار بالایی دارد. اما درباره مقاومت در دماهای بالا نمی توان تضمینی برای آن در نظر گرفت.

نکته دیگری که در باب مخزن میکسر پلی اتیلن وجود دارد، حفظ کیفیت آب و به طور کلی حفظ کیفیت سیالات و مایعات است. در میکسر استیل هم امکان فساد سیال و هم امکان زنگ زدگی در طولانی مدت وجود خواهد داشت.

در واقع آنتی باکتریال بودن و ضد جلبک بودن یکی از مهم ترین مزایای مخزن پلی اتیلن میکسر دار است.

قیمت میکسر پلی اتیلن

برای خرید میکسر پلی اتیلن بر اساس انواع آن و با توجه به کاربردی که مد نظر است، عوامل موثر بسیاری وجود دارد. در اینجا ما برخی از مهم ترین عوامل موثر روی قیمت میکسر پلی اتیلن برای برایتان شرح می دهیم:

1.    ظرفیت مخزن میکسر پلی اتیلن

یکی از اولین و مهم ترین پارامترها توجه به ظرفیت و حجم مخزن میکسر است. این پارامتر که به نوعی مهم ترین جز یک میکسر محسوب می شود، در واقع تعیین کننده این امر است که چه مقدار از یک مواد اولیه را تحت شرایط می توان به یک محصول نهایی واحد تبدیل کرد. از بین نمونه های رایج در دسته ظرفیت مخزن میکسر دار پلی اتیلن می توان به میکسر 1000 لیتری پلی اتیلن به عنوان نمونه پر مصرف اشاره کرد.

باید توجه داشت که هر چه میزان ظرفیت یک میکسر بیشتر باشد، طبعا متریال اولیه استفاده شده در آن بیشتر است و قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. همچنین ظرفیت بالا در میزان توانمندی سایر اجزا اعم از پروانه، موتور و غیره نیز موثر است.

2.    جنس آلیاژ ساختار بدنه میکسر پلی اتیلن

از آنجایی که در مواردی غیر واضح ممکن است بین ساختارهای پلاستیکی و پلیمری شباهت هایی وجود داشته باشد، توجه به کیفیت ساختار بدنه مخزن میکسر دار بسیار اهمیت دارد. در برخی مواقع ممکن است شما با یک میکسری طرف باشید که بدنه آن دارای رنگی تیره است. در چنین حالتی، در مواردی خاص ممکن است به جای پلی اتیلن از مواد پلاستیکی نسبتا غیر مرغوب استفاده شده باشد. ساختار پلیمری پلی اتیلن در مخازن، عمدتا سفید و شفاف است.

3.    تعداد لایه های مخزن و میکسر، عاملی موثر در افزایش قیمت میکسر پلی اتیلن

لایه در مخازن و میکسرهای پلی اتیلنی می تواند مترادف با جداره در مخازن و میکسرهای استیل باشد. به این معنا که میکسر دو لایه پلی اتیلن به میکسری گفته می شود که دارای دو لایه از ساختار پلی اتیلنی در بدنه خود است. این لایه ها عمدتا دارای یک تا سه متغیر هستند. طبعا اگر نیاز مصرف کننده، یک ایزوله سازی ویژه در مقابل شرایط بیرونی و حفظ شرایط درونی میکسر باشد، استفاده از تعداد لایه های بیشتر از دو لایه توصیه می شود.

اما به طور عمده استفاده از مخزن پلی اتیلن همزن دار دو لایه را در صنایع مختلف باید یکی از رایج ترین نوع مصرف از این میکسرها معرفی کرد.

4.    نوع طراحی میکسر

همانطور که پیش تر نیز در این مقاله اشاره شد میکسرهای افقی و عمودی از رایج ترین نمونه های فروش میکسر پلی اتیلن هستند. در کنار این دو، مخازن قیفی شکل وجود دارد که با توجه به کابرد ویژه خود، فروش خوبی دارند.

عمدتا در بین هر کدام از انواع بالا، بسته به حجم میکسر و بسته به کاربردی که مد نظر است، قیمت میکسر افقی می تواند گران تر از میکسر عمودی و یا بالعکس باشد.

5.    دیگر عوامل موثر روی قیمت میکسر پلی اتیلن

جدا از مواردی که به عنوان اجزای اصلی و عوامل موثر روی قیمت شناخته می شود، نوع موتور و گیربکس، نوع شفت و پروانه، تجهیزات اضافی مانند نردبان، سیستم های کنترلی و غیره نیز می تواند بسته به کارایی میکسر مخازن پلی اتیلن متفاوت باشد.

خرید میکسر پلی اتیلن

در خرید میکسر پلی اتیلن یا سایر انواع آن مانند میکسر پلی اتیلن ته قیفی، مکیسر 1000 لیتری پلی اتیلن و غیره، نکات مهمی وجود دارد که این نکات باید بر اساس انتخاب جنس مناسب برای صنعتتان در نظر گرفته شود.

خرید مخازن میکسر دار پلی اتیلن

در وهله اول، اولین نکته مرتبط با قیمت میکسر پلی اتیلن است. در باب هر وسیله صنعتی، بالا بودن قیمت نمی تواند تضمینی بر کیفیت محصول نهایی شما باشد. از طرفی خرید محصولات کم قیمت بدون فاکتورهای تایید کننده سالم بودن دستگاه نیز نمی تواند صرفه ای مناسب بیافریند. همچنین درباره هزینه های اضافی باید بخاطر داشته باشید که لزوما در اختیار داشتن تجهیزات اضافی نمی تواند راحتی کسب و کار را تضمین کند و نبودنشان نیز به معنای به صرف بودن هزینه های اولیه نیست.

در واقع آنچه که سوای از قیمت باید به آن اشراف داشته باشید، اطلاعات دقیق از صنعت خود و ابزارآلات آن است. به طور مثال باید بدانید که مخزن میکسر دار پلی اتیلن نمی تواند برای مواد شوینده مصرفی یا گیاهی استفاده شود. اما در تولید مواد الکلی می تواند بهترین امکان تولید را برای شما رقم بزند.

شناخت ساختار آلیاژ پلی اتیلن با توجه به ضخامت و رنگ مخزن میکسر پلی اتیلن نیز یکی از مواردی است که برای دستیابی به یک میکسر سالم باید بررسی شود.

با این حساب داشتن راهنمای خرید در واقع منوط به این امر است که شما اطلاعات کافی در باب صنعت و محصول نهایی مورد تولید داشته باشید. با داشتن این اطلاعات حتی می توانید به منظور به صرفه بودن از ابزارآلات دست دوم و سالم نیز استفاده کنید. البته که این امر وابسته به سیستم خط تولید و هدف تولید شماست.

نکات ظاهری و مهم در هنگام خرید میکسر

وجود هرگونه خوردگی، لهیدگی و به خصوص احتمال ترک و شکستی در بدنه مخزن میکسر یا محل جوشکاری پلی اتیلنی در بدنه میکسر، می تواند نشان از بی کیفیت بودن طراحی و ساخت میکسر پلی اتیلنی باشد. این نکته را فراموش نکنید که گاها طراحی ظاهری و توجه به ظرافت های آن می تواند عاملی موثر در بیان کارایی میکسر باشد. به همین سبب به هیج وجه حتی در هنگام خرید میکسر دست دوم، از موارد ظاهری چشم پوشی نکنید. در واقع این موضوع در ابزار دست دوم بیشتر اهمیت دارد.

یکی دیگر از مواردی که باید در رابطه با ظاهر در نظر بگیرید، موضوعی علمی است که به تاثیر نیروی وارده بر زیر شکم مخازن میکسرها اشاره دارد. در نمونه های استاندارد، این نیرو بر اساس حجم و اندازه گیری های مرتبط با طول، عرض، ارتفاع و میزان چگالی و گرانروی ماده قابل بررسی است.

همچنین عمودی یا افقی بودن میکسر نیز در موضوع بالا، بسیار روشن است. این امر را باید در نمونه سفارشی که از نظر حجم به تولید کننده سفارش می دهید نیز در نظر بگیرید تا با بهترین محاسبات ممکنه و کیفیت درست، اقدام به تولید مخزن یا میکسر برایتان کنند.

فروش میکسر پلی اتیلن در شویا صنعت

بر پایه آن چه در این مقاله برایتان شرح دادیم، به منظور خرید میکسر پلی اتیلن و اطلاع از قیمت میکسر پلی اتیلن و سایر موارد مرتبط با آن، پیشنهاد ما این است که حتما از یک مشاوره نیز استفاده کنید.

بدون شک بهترین مشاوران حوزه مذکور، افراد، مجموعه ها و شرکت هایی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و علاوه بر دانش لازم، می توانند خدماتی چون تولید، تعمیر، فروش و مشاوره را به شما ارائه دهند. چنین مراکزی علاوه بر ارائه خدمات ذکر شده، می توانند به شما در دستیابی و نگهداری از محصولات اعم از سرویس های دوره ای نیز خدمت رسانی کنند.

ما در شویا صنعت به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان در حوزه مواد پلی اتیلن و استیل اعم از تولید و فروش انواع مخازن و میکسر در کنار شما هستیم تا خدماتی چون مشاوره و ارائه بهترین محصولات را برایتان رقم بزنیم. برای بهره مندی از خدمات شویا صنعت، تنها کافی است با ما تماس برقرار کنید.

امتیاز دهید