راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان می تواند یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد در ایران باشد. با توجه به همه گیری کرونا و نیازی که به استفاده از مواد شوینده وجود دارد، یک خط تولید شوینده می تواند سوددهی خوبی داشته باشد. از طرف دیگر نیاز به تمیز و پاکیزه بودن محیط های عمومی و خصوصی، راه اندازی خط تولید مواد شوینده را با موفقیت همراه می کند. در این مقاله همچنین به نکاتی از قیبل خط تولید مواد شوینده با قیمت باور نکردنی ، قیمت دستگاه تولید مواد شوینده خانگی  و تولید مواد شوینده در منزل خواهیم پرداخت.

برای این که خط تولید مواد شوینده را با هزینه کم راه اندازی کنید، باید کمی اطلاعات خود را از مواد شوینده بهداشتی و صنعتی بالا ببرید. در این بخش همراه ما باشید تا ارزان ترین خط تولید مواد شوینده را برای کسب درآمد به شما معرفی کنیم.

اطلاعات ضروری برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان

اگر قصد راه اندازی خط تولید شوینده دارید، پیش از هر چیزی باید این نکته را بدانید که مواد شوینده به دو دسته شوینده صنعتی و شوینده بهداشتی تقسیم می شود. خط تولید این دو نوع شوینده با یکدیگر متفاوت است که بالطبع روی هزینه راه اندازی آن هم تاثیر می گذارد.

شوینده بهداشتی چیست؟!

شوینده های بهداشتی، شوینده هایی هستند که در انواع فروشگاه های بزرگ زنجیره ای یا سوپرمارکت ها به فروش می رسند. این شوینده ها اغلب برای عموم مردم عرضه شده اند و از آنها برای پاک سازی محیط های بزرگ استفاده نمی شود. بیشتر این شوینده ها در منازل و انواع مراکز خدماتی و فروش با ابعاد کوچک قابل استفاده هستند.

برای راه اندازی خط تولید شوینده بهداشتی باید شرایط آن را با توجه به استانداردها و قوانینی که توسط وزرات بهداشت تعیین شده، رعایت کنید. در واقع لازم است که مجوزهای مربوطه از این سازمان دریافت شود.

شوینده صنعتی چیست؟!

راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان معمولا برای تولید شوینده های صنعتی کاربرد بیشتری دارد. شوینده های صنعتی را می توان انواع شوینده هایی دانست که از آنها در محیط های بزرگ عمومی برای پاک سازی استفاده می شود.

به عنوان مثال رستوران ها، کارخانه ها، مدارس و دانشگاه ها، فروشگاه هایی با ابعاد بزرگ، مراکز تجاری چند طبقه و هر محیطی که وسعت بالایی داشته باشد را باید با شوینده های صنعتی تمیز کرد. این شوینده ها در منازل و به صورت شخصی قابل استفاده نخواهند بود. چرا که اغلب در بسته بندی های 4 تا 10 و 20 لیتری تولید می شوند.

برای راه اندازی خط تولید شوینده صنعتی نیازی به کسب مجوز از مراکز ذیربط وجود ندارد. در واقع شما می توانید خط تولید خود را مجهز کرده و شوینده های صنعتی را تولید و عرضه کنید. این موضوع سرعت روند راه اندازی و هزینه راه اندازی خط تولید را بسیار پایین خواهد آورد.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
میکسر مواد شوینده کرج

خط تولید مواد شوینده ارزان

هزینه های مربوط به راه اندازی خط تولید مواد شوینده

تا اینجا با روند اداری و تفاوت شوینده های بهداشتی و صنعتی آشنا شدید. برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان باید اقلام و تجهیزاتی را خریداری و آماده کنید.

اول از همه باید مشخص کنید که شوینده شما در کدام دسته از شوینده ها قرار می گیرد تا متناسب با آن فرمولاسیون تولید شوینده را به دست آورید. توجه داشته باشید که استفاده از فرمولاسیون شوینده صنعتی و عرضه آن به مصرف کننده خانگی خلاف قانون است و می تواند شما را دچار دردسرهای بسیاری کند. مثلا شما نمی توانید با یک خط تولید شوینده صنعتی، مایع ظرفشویی یا مایع دستشویی تولید کنید. این کار نیاز به مجوز تولید شوینده بهداشتی دارد.

برای این که خط تولید مواد شوینده ارزان تر باشد، شوینده های صنعتی گزینه بهتری هستند. در این خط تولید از مخازن پلی اتیلن استفاده می شود که در کنار عمر و ماندگاری بالای خود، هزینه مقرون به صرفه تری هم دارند. در مقابل در خط تولید شوینده بهداشتی باید از مخازن و میکسر استیل استفاده کنید که می تواند هزینه راه اندازی خط تولید شما را بالا ببرد.

حداقل سرمایه خط تولید مواد شوینده چقدر است؟!

در این بخش می خواهیم ببینیم حداقل سرمایه خط تولید مواد شوینده از بودجه مورد نیاز برای اجاره فضا گرفته تا هزینه های مربوط به دستگاه های مختلف و تجهیزات راه اندازی خط تولید چقدر است.

توجه داشته باشید که این اعداد و ارقام به صورت میانگین محاسبه شدند و با نوسانات ارزی و درصد تورم در کشور ممکن است تغییراتی در آنها رخ دهد. بنابراین برای اطلاع از به روز ترین قیمت ها، بهترین راهکار تماس با کارشناسان ما در تیم شویا صنعت است.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید را به دو دسته تقسیم می کنند:

  • سرمایه ثابت: سرمایه ای که برای خرید تجهیزات و اجاره یا خرید بنا هزینه می کنید، در دسته سرمایه های ثابت قرار می گیرد. منظور از ثابت به این معناست که یک بار تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری می کنید و نیازی نیست که ماهیانه هزینه ای برای آن کنار بگذارید.
  • سرمایه در گردش یا متغیر: در طرف مقابل سرمایه ثابت، سرمایه در گردش قرار دارد. این بودجه برای تامین مواد اولیه، ظروف، لیبل، نیروی کار و موارد دیگری است که به طور معمول ممکن است در طول زمان تغییر کند.

مثلا این ماه 40 میلیون تومان برای تامین مواد اولیه هزینه می کنید و ماه بعد ممکن است این رقم بیشتر یا کمتر باشد.

سرمایه ثابت برای راه اندازی یک خط تولید مواد شوینده ارزان

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده با حداقل سرمایه، بودجه اولیه خودتان را باید صرف خرید دستگاه های ضروری کنید. در این بخش لیستی از این دستگاه ها را با قیمت حدودی آنها آورده ایم:

قدمی دیگر تا کارآفرینی
خط تولید با 500 میلیون | با 500 میلیون چیکار کنم ؟

1.    میکسر استیل دو جداره 1000 لیتری

میکسر، وظیفه مخلوط کردن مواد اولیه شما را بر عهده دارد و در صورتی که برای تولید مواد شوینده به آن توجهی نداشته باشید، کیفیت محصول نهایی پایین خواهد بود. میکسرهای استیل برای تولید مواد شوینده انتخاب بهتری هستند چون در برابر مواد اسیدی و بازی مقاومت بیشتری دارند.

جنس استیل میکسر بهتر است از استیل 316 نگیر باشد. قیمت میکسر استیل دو جداره 1000 لیتری تقریبا 70 میلیون تومان خواهد بود.

2.    پرکن اتوماتیک

برای پر کردن ظروف به یک دستگاه اتوماتیک پر کن نیاز دارید که حداقل 2 نازل داشته باشد. یک پر کن مجهز به اینورتر برای کنترل سرعت و دارای یک مخزن 70 لیتری استیل 304  با ظرفیت 600 ظرف در ساعت قیمتی در حدود 60 میلیون تومان خواهد داشت.

3.    درب گذار اتوماتیک

یکی دیگر از دستگاه های مورد نیاز خط تولید مواد شوینده ارزان درب گذار است. یک درب گذار اتوماتیک ایرانی که امکان تنظیم ارتفاع و جک خفت گیر داشته باشد، با سرعت 900 ظرف در ساعت نزدیک به 45 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

4.    تجهیزات آزمایشگاهی

این تجهیزات شامل انواع شیشه آلات و ظروف pH متر است تا فرمولاسیون ماده شوینده را به درستی بررسی کنید. تجهیزات آزمایشگاهی چینی حداقل نزدیک به 20 میلیون تومان بودجه خرید نیاز دارد.

مواد شوینده

5.    سیستم تصفیه آب

یک سیستم تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 3000 لیتر در روز اگر ایرانی باشد نزدیک 30 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

6.    پمپ دنده ای

یکی دیگر از تجهیزاتی که برای تولید مواد شوینده نباید فراموش کنید پمپ دنده ای استیل است. یک پمپ ایرانی مجهز به دنده های هلیکال و موتور و با توان پمپاژ مواد غلیظ و انواع سیالات، نزدیک به 30 میلیون تومان هزینه دارد.

7.    هزینه مربوط به اجاره بنا

برای تولید مواد شوینده بهداشتی نمی توان از کارگاه های کوچک یا فضای خانگی استفاده کرد. برای اجاره یک واحد بهداشتی با مساحت 250 متر مربع که برای تولید مناسب است، نزدیک به 100 میلیون تومان به صورت رهن نیاز خواهید داشت.

علاوه بر این باید نزدیک به 50 میلیون تومان بودجه برای سرمایه ثابت کنار بگذارید تا بتوانید موادر پیش بینی نشده را کنترل کنید. به عنوان مثال هزینه خرید فرمولاسیون مواد بهداشتی از این دست هزینه ها خواهد بود.

سرمایه در گردش برای راه اندازی یک خط تولید مواد شوینده ارزان

در بخش سرمایه های در گردش، حداقل سرمایه خط تولید مواد شوینده بسته به ظرفیت تولید شما متغیر است. به صورت میانگین می توان موارد زیر را برای تولید در سطح متوسط تعیین کرد:

  • تامین مواد اولیه 50 میلیون تومان
  • تامین ظروف 30 میلیون تومان
  • تامین برچسب محصولات 20 میلیون تومان
  • دستمزد کارمندان 15 میلیون تومان
قدمی دیگر تا کارآفرینی
دستگاه تولید دستمال کاغذی تیغ و تا

در نظر داشته باشید که برای شروع راه اندازی خط تولید به یک فرد متخصص و حداقل 3 کارگر در خط تولید خود نیاز دارید.

درآمدزایی با حداقل سرمایه خط تولید مواد شوینده

با توجه به هزینه های حداقلی که در این بخش اشاره کردیم، بد نیست به درآمدزایی این صنعت هم اشاره کنیم. همان طور که می دانید موا شوینده، مصرفی بوده و اگر روند تولید و بازاریابی را به خوبی دنبال کنید، درآمدزایی خوبی خواهید داشت.

حداکثر تولید ماهانه با یک شیفت کار نزدیک به 50 هزار لیتر ماده شوینده است. اگر این ماده شوینده را مایع ظرفشویی یا مایع دستشویی در نظر بگیریم، قیمت تمام شده یک لیتر از آن (بدون ظرف و لیبل) نزدیک به 10 هزار تومان خواهد بود. میانگین فروش این محصولات در بازار (بدون در نظر گرفتن ظرف و برچسب و غیره) نزدیک به 13 هزار تومان است.

در نتیجه با تولید 50 هزار لیتر ماهیانه، سود ناخالص شما در هر ماه نزدیک به 175 میلیون تومان می شود که اگر هزینه های جاری و دستمزدها را از آن کم کنیم، سود شما ماهیانه 60 میلیون تومان می شود.

توجه داشته باشید که باید هزینه نگهداری از دستگاه ها و استهلاک آنها را هم در نظر بگیرید. مثالی که در اینجا قرار دادیم برای راه اندازی خط تولید انواع شوینده های بهداشتی بدون کلر از جمله مایع لباسشویی، مایع ظرفشویی، مایع دستشویی، شامپوی سر، شامپوی بدن، شامپوی کارواش، شامپوی فرش و موارد دیگر بود.

تولید مواد شوینده در منزل

تولید مواد شوینده در منزل یک راه برای صرفه جویی در هزینه ها و کاهش آلودگی محیط زیست است. مواد شوینده خانگی معمولا از مواد اولیه ساده و ارزان تری نسبت به مواد شوینده صنعتی تهیه می شوند. برای تولید تولید مواد شوینده در منزل ، نیاز به دستگاه های پیچیده و گران قیمت نیست. با استفاده از دستورالعمل های ساده و قابل دسترس، می توانید خودتان مایع ظرفشویی، پودر لباسشویی، شامپو، صابون و دیگر محصولات را در منزل تولید کنید.

تولید مواد شوینده در منزل

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان خانگی، باید به چند نکته توجه کنید:

  • از مواد اولیه با کیفیت و مناسب استفاده کنید. برخی از مواد اولیه مورد نیاز برای تولید مواد شوینده در منزل عبارتند از: سود، سدا، بوراکس، اسید سیتریک، گلیسیرین، الکل، روغن های گیاهی، عصاره های گیاهی و اسانس های معطر.
  • رعایت اصول بهداشت و امنیت در هنگام کار با مواد شوینده خانگی. برخی از مواد شوینده خانگی ممکن است باعث حساسیت پوست، التهاب چشم و سوختگی باشند. بنابراین، باید هنگام کار با آنها از دستکش، عینک و لباس مناسب استفاده کنید. همچنین باید از تماس مستقیم با پوست و چشم خود جلوگیری کنید و در صورت بروز هرگونه عارضه به پزشک مراجعه کنید.
  • نگهداری مناسب از مواد شوینده خانگی. باید مواد شوینده خانگی را در ظروف مناسب و بسته بندی شده نگهداری کنید. ظروف باید دارای درب باشند و روشن و تمیز باشند. همچنین باید ظروف را در جای خشک، خنک و دور از دسترس کودکان و حیوانات قرار دهید. برچسب های مناسب را روی ظروف بچسبانید و تاریخ تولید و انقضاء را روشان بنویسید.
قدمی دیگر تا کارآفرینی
خرید میکسر شوینده

قیمت دستگاه تولید مواد شوینده خانگی

همانطور که گفته شد تولید مواد شوینده در منزل میتواند گرینه مناسبی برای کسب درآمد باشد. قیمت دستگاه تولید مواد شوینده خانگی یک موضوعی است که بستگی به نوع، کیفیت، ظرفیت و برند دستگاه دارد. برخی از دستگاه های تولید مواد شوینده خانگی قابلیت تولید چند نوع محصول را با تغییر فرمولاسیون و تنظیمات دارند. این نوع دستگاه ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های تک منظوره دارند.

برای انتخاب بهترین دستگاه تولید مواد شوینده خانگی، لازم است که علاوه بر قیمت، عوامل دیگری مانند کارایی، کاربرد، ابعاد، نصب و راه اندازی، خدمات پس از فروش و گارانتی را نیز در نظر گرفت. همچنین باید بازار فروش و رقابت محصولات خود را با سایر تولیدکنندگان بررسی کرد. برای مشاوره برای انتخابی مطمئن و اطلاع از قیمت دستگاه تولید مواد شوینده خانگی میتوانید با کارشناسان شویا صنعت در ارتباط باشید.

قیمت دستگاه تولید مواد شوینده خانگی

خط تولید مواد شوینده با قیمت باور نکردنی

در انتها به عنوان جمع بندی باید بگوییم ؛ اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار سودآور و پرطرفدار در زمینه تولید مواد شوینده هستید، ما به شما پیشنهادی عالی داریم. با خرید دستگاه خط تولید مواد شوینده با قیمت باور نکردنی از شرکت فنی مهندسی شویاصنعت ، می توانید با سرمایه گذاری کم، محصولات باکیفیت و رقابتی را تولید کنید. این خط تولید قادر است تمام مایعات شوینده بدون کلر را با فرمولاسیون های استاندارد و تایید شده را تولید کند.

قابل ذکر است که همه دستگاه ها ی خط تولید مواد شوینده با قیمت باور نکردنی از جنس استیل 316 نگیر ساخته شده اند که در برابر خوردگی و سایش مقاوم هستند.

خط تولید مواد شوینده با قیمت باور نکردنی

و در آخر…

برای کسب در آمد تضمینی از بازار، ورود به صنعت مواد شوینده می تواند مفید باشد. مواد شوینده که در دسته اقلام مصرفی قرار می گیرند از گذشته تا امروز از جمله پر مصرف ترین اقلام در هر محیطی بوده اند. با توجه به بودجه ای که در نظر دارید می توانید راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارزان را در نظر بگیرید و یکی از انواع شوینده های بهداشتی یا صنعتی را تولید نمایید.

در صورتی که برای تجهیز کارگاه تولیدی خود نیاز به مشاوره دارید، می توانید با متخصصان ما در شویا صنعت تماس بگیرید تا تجیهزات خود را با قیمت مناسب و اقتصادی تهیه کنید. تیم شویا صنعت با شماره تماس های 09121828410 و 09124045180 آماده مشاوره به شما عزیزان است.

4.7/5 - (23 امتیاز)