انواع میکسر مواد شوینده بسته به نوع مواد می تواند متغیر باشد. برای تولید مواد شوینده از دستگاه ها، مخازن و ماشین آلات مخصوصی استفاده می شود که بسته به کارایی و سازگاری متفاوت هستند. همانطور که مشخص است مواد شوینده از جمله موادی هستند که می توانند دارای خاصیت های اسیدی یا خورندگی باشند. از همین رو استفاده از ابزار آلات سازگار بسیار مهم است. وقتی صحبت از سازگاری دستگاه می شود منظور ما میزان بالا بودن کیفیت محصول نهایی و میزان طول عمر دستگاه است.

در این بخش ما به بررسی انواع مختلف میکسرهای مواد شوینده با نگاه سازگاری خواهیم پرداخت. اگر شما نیز در کسب و کار خود به دنبال شناخت بیشتر از دستگاه های رایج در بازار هستید و یا علت خرابی برخی از میکسرهای خود را نمی دانید، تا انتها همراه ما باشید.

انواع میکسر مواد شوینده مبتنی بر سازگاری

وقتی صحبت از سازگاری می شود، همانطور که اشاره شد ما با موضوع کیفیت محصول نهایی و از همه مهم تر با میزان طول عمر میکسر طرف هستیم. فرض کنید مواد اولیه ای که در تولید مایعات شوینده استفاده می شود دارای درصد بالایی از فازهای اسیدی یا غیر اسیدی باشند. فازها یا خاصیت های مذکور به سادگی می توانند به مرور در بدنه دستگاه مخلوط کن، خردگی ایجاد کند. به طور مثال آب ژاول یا همان وایتکس یکی از محصولاتی است که به سادگی می تواند پس از مدتی کوتاه، بدنه میکسرها را دچار خوردگی کند.

اما شاید بپرسید که راه حل این ماجرا چیست؟ راه حل ایجاد سازگاری در عمل اختلاط یا ترکیب کردن مواد برای تولید شوینده، این است که با انواع میکسر مواد شوینده آشنا باشید. شناخت انواع میکسر با توجه به کاربری ها و جنس آن ها می تواند شما را در ایجاد سازگاری و کاهش هزینه های ناشی از عدم سازگاری، کمک کند. برای آشنایی دقیق تر با انواع میکسر برای تولید مواد شوینده در ادامه همراه ما باشید.

انواع میکسر و مخازن برای تولید و نگهداری مواد شوینده

به طور کلی از دو نوع میکسر برای تولید مواد شوینده استفاده می شود:

  1. میکسرهای تک جداره
  2. میکسرهای دو جداره

میکسرهای تک جداره چه در نوع مخزن دار و چه نوع بدون مخزن، ماشین آلاتی هستند که برای مخلوط کردن یا نگهداری محصولات غذایی، دارویی و مواد شیمیایی استفاده می شوند. از میکسرهای تک جداره در برخی مواقع برای نگهداری و تولید مواد شوینده نیز استفاده می شود. دلیل استفاده کمتر از میکسرهای تک جداره برای برخی از مواد شوینده مانند وایتکس یا سایر مواد غیر شوینده، این است که این میکسرها دارای سازگاری کمتری هستند. به معنای دقیق از آنجایی که میکسرهای تک جداره، دارای یک جداره استیل در بدنه خود هستند، به سادگی می توانند دما را به محصول یا ماده اولیه منتقل کند. انتقال دما می تواند در محصول مورد نظر، موجب تخریب ماده شود. همچنین تک جداره بودن این میکسرها موجب پایین آمدن مقاومت آن ها در برابر خورندگی برخی از مواد با خاصیت های اسیدی یا غیر اسیدی است.

بنابراین در انواع میکسر مواد شوینده به منظور اختلاط و نگهداری، به میزان کمتری از میکسر تک جداره استفاده می شود. در ادامه به توضیح دقیق تر میکسرهای دو جداره برای مواد شوینده خواهیم پرداخت.

میکسر دوجداره، میکسر پر کاربرد برای مواد شوینده

میکسرهای دو جداره همانند تک جداره از جنس استیل هستند. اما تفاوتی واضح در آنها وجود دارد که از نامشان پیداست. میکسرهای دو جداره استیل به دلیل این که در برابر حرارت و آتش سوزی، توانایی محافظت از مواد اولیه را دارند در انواع میکسر مواد شوینده بسیار مناسب به نظر می رسند. همچنین میکسرهای دو جداره به دلیل داشتن یک جداره بیشتر، می توانند به سادگی در مقابل دما نوعی عایق محسوب شوند.

محافظت از مواد اولیه در قالب عایق بودن به همراه جداره اضافی، به سادگی می تواند ضریب عمر میکسر را در مقابل خورندگی نیز افزایش دهد. در واقع یکی از دلایلی که در انواع میکسر مواد شوینده از میکسرهای دو جداره بیشتر استفاده می شود، سازگاری این میکسر با مواد خورنده از نظر تعداد لایه است.

همانطور که متوجه شدید، برخی از مواد اولیه برای تولید شوینده ها و برخی از خود محصولات شوینده، می توانند موجب تخریب بدنه میکسر شوند. با این حساب در در نوع میکسری که به طور کلی استفاده می شود، میکسر دو جداره را می توان پر کاربردتر نیز تلقی کرد.

خرید انواع میکسر مواد شوینده از شویا صنعت

اگر به دنبال میکسرهایی برای تولید مواد شوینده هستید که محصول شما را به درستی ترکیب کنند و دارای ضریب سازگاری بالایی باشند، باید با انواع این میکسرها آشنا شوید. ما در این بخش سعی کردیم دو مورد از میکسرهای کاربردی در صنعت تولید مواد شوینده را به شما معرفی کنیم. باید بدانید که تولید و نگهداری مواد شوینده تنها به میکسرهای مذکور منتهی نمی شود، اما از آن جا که دو میکسر تک جداره و دو جداره، دارای کاربرد ویژه تری هستند، ما به توضیح آن ها پرداختیم.

در واقع موضوع انواع و دسته بندی در میکسرها، گاها سوای از کاربری به سازگاری آن میکسر با مواد ارتباط دارد. برای اطلاعات و توضیحات بیشتر در باب میکسرها و سایر تجهیزات، کافی است با کارشناسان ما در شویا صنعت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

امتیاز دهید