دستگاه میکسر پودر بلندر

در صنایع گوناگون از جمله صنعت های دارویی، غذایی، مواد تولیدی برای مصارف مختلف و غیره از دستگاه های بسیاری استفاده می شود. دستگاه میکسر پودر بلندر یکی از این دستگاه ها محسوب می شود. این دستگاه به منظور مخلوط کردن مواد پودری بسیار مناسب شناخته شده است.

از آنجایی که میکسرهای پودر یا بلندر دارای کاربرد های بسیاری هستند، امروزه ماشین سازی های بسیاری این دستگاه را تولید و عرضه  می کنند. از همین رو قیمت و اثر گذاری این دستگاه نسبت به سایر محصولات متناسب با شیوه اختلاط، متفاوت است.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی دقیق میکسر پودر بلندر بپردازیم. ساختار و سیستمی که این دستگاه بر اساس آن کار می کند، در میزان خرید و فروش و حتی میزان مونتاژ و تولید آن بسیار دخیل است. با این حساب اگر به دنبال یک میکسر متفاوت و مناسب برای صنایع گوناگون هستید، این بخش را از دست ندهید.

دستگاه میکسر پودر بلندر دقیقا چیست؟!

میکسر پودر یا بلندر میکسر پودری، یکی از دستگاه هایی است که به منظور اختلاط در صنایع گوناگونی چون تولیدات انواع بتن، چسب های پودری، مواد شیمیایی همچون اسید و نمک، صنایع دارویی و غذایی استفاده می شود. بسته به انواع مختلفی که از این دستگاه وجود دارد، کاربرد آن برای هر یک از صنایع ذکر شده، می تواند متغیر باشد.

برای مخلوط کردن چندین پودر به طور پیوسته یا همزمان با ساختاری نسبتا یا کاملا یکنواخت، میکسر پودر بسیار محبوب است. امروزه اکثر کارگاه های کوچک و بزرگ و حتی کارگاه های بسیار کوچک خانگی نیز از این دستگاه استفاده می کنند.

جالب است بدانید که در صنایع غذایی، یکی از پر کاربرد ترین دستگاه ها، دستگاه میکسر پودر بلندر است. این دستگاه برای مخلوط کردن انواع مواد پودری همچون قهوه، فلفل، دارچین، جوش شیرین، زرد چوبه و انواع مختلف مواد غذایی پودری شکل استفاده می شود.

در صنایع تولیدی رایج در کشور ما که میکسر پودر تولید می کنند، این دستگاه با نام های زیر نیز شناخته شده است:

  • ریبون بلندر
  • میکسر پودر صنعتی
  • همزن صنعتی
  • مخلوط کن پودری
  • دستگاه بلندر
  • میکسر پودری

سیستم کاربری میکسر پودر بلندر

به منظور آشنایی با طرز کار این دستگاه لازم است ابتدا با اجزای موجود در آن آشنا شوید. پره، موتور، گیبرکس و شفت از مهم ترین اجزای دستگاه میکسر پودر بلندر است.

در فرآیند استفاده از ریبون بلندر، به واسطه موتور گیبرکسی که با دور پایین، قدرت را منتقل می کند، عمل اختلاط صورت می گیرد.

درون ریبون بلندر، دو پره یا تیغه وجود دارد، این پره ها به وسیله اتصالاتی به شفت متصل هستند.

شیوه کار میکسر پودری به این شکل است که نیروی موتور به شفت منتقل می شود. شفت باعث به گردش در آوردن پره های بزرگ و کوچک می شود. ترتیب انتقال نیروها به پره ها از پره های کوچک آغاز می گردد. این پره ها، مواد را به کناره های دستگاه انتقال می دهند.

پس از پره های کوچک، نیرو به پره های بزرگ منتقل می شود. با استفاده از پره های بزرگ، مواد به سمت وسط دستگاه منتقل می شوند.

مهم ترین نکته ای که در سیستم کاربری میکسر پودری وجود دارد، شیوه گردش پره ها و میزان دقت آن برای مخلوط کردن مواد است. از همین رو برای آن که بتوانید بهترین کاربرد را با استفاده از دستگاه میکسر پودر بلندر تجربه کنید، لازم است در هنگام خرید، از پره های مهندسی شده اطمینان حاصل نمایید.

انواع ریبون بلندرهای رایج در بازار

مخلوط کن های پودری، دارای انواع و مدل های گوناگونی هستند، اما به طور کلی سه نوع ریبون بلندر وجود دارد که بسیار در مصارف صنعتی و نیمه صنعتی رایج است.

  • میکسر پودر با قابلیت مخزن گردان
  • میکسر پودر با قابلیت مخزن ثبات
  • میکسر پودر با قابلیت اسانس پاشی

میکسر گردان برای مصارف تولید دارو بسیار مناسب است. این میکسر از 50 تا 2000 لیتر ظرفیت نگهداری و اختلاط مواد دارویی را دارد.

میکسر با مخزن ثابت یکی از متداول ترین میکسرهای پودری محسوب می شود. این میکسر قادر است در عرض 10 الی 15 دقیقه، مواد را به بهترین شکل ترکیب کند. همانند میکسر گردان، این میکسر نیز دارای ظرفیت های مشابه است.

دستگاه میکسر پودر بلندر اسانس پاش به منظور اضافه کردن اسانس در انواع موادی که لازم به ترکیب است، بسیار استفاده می شود. این میکسر در واقع چنین کارایی دارد که می تواند مواد پودری را با مایعات ترکیب کند.

در نتیجه…

اگر به دنبال دستگاهی هستید که نیازهای صعنتی شما را بر اساس فرآیند های مذکور در این بخش حل کند، دستگاه میکسر پودر بلندر در انواع مختلف می تواند بهترین گزینه باشد.

این دستگاه ها بر اساس نوع کاربری که از آن انتظار دارید، دارای قیمت های متفاوتی است. به خاطر داشته باشید مهم ترین نکته ای که سوای از دقیق بودن ساختار این میکسر باید در نظر داشته باشید، پره های این مخلوط کن است. در واقع میزان دقتی که در فرآیند مهندسی سازی این پره ها می شود، تعیین کننده نوع کارایی این میکسر است.

به منظور اطلاعات بیشتر در رابطه با میکسرهای ریبون بلندر، کافی است با ما در شویا صنعت در ارتباط باشید. ما به منظور ارائه خدمات مرتبط با این دستگاه حرفه ای، در کنار شما خواهیم بود.

امتیاز دهید