در نگهداری، اختلاط و ذخیره سازی انواع مختلف مواد اسیدی و غیر اسیدی، موضوع ساخت میکسر پلی اتیلن بسیار اهمیت دارد. این نوع میکسر در مقایسه با میکسرهای استیل با جداره های متفاوت، دارای کاربردهایی است که روند ساخت آن را کمی متفاوت می کند. در واقع آن چیزی که در ساخت انواع میکسر بیشتر از هر موضوعی اهمیت دارد، موادی است که قصد دارید در آن میکسر حل کنید یا در مخزن آن اقدام به نگهداری آن کنید. با این حساب باید شیوه ساخت این نوع از میکسرها کاملا برنامه ریزی شده و دقیق باشد.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی ساخت میکسرهای پلی اتیلن و در کل ساختاری که در این میکسرها وجود دارد بپردازیم. این مقاله برای کسانی که آشنایی دقیق با میکسر پلی اتیلنی ندارند مناسب است. همچنین می تواند توضیحی مختصر باشد در رابطه با فرآیند کارگاه های تولید میکسرهای پلاستیکی و پلی اتیلنی.

ساخت میکسر پلی اتیلن با توجه با متریال های آن

به طور عمده میکسرهای پلی اتیلنی برای تولید مواد شوینده و صنایع الکی کاربردهای ویژه ای دارند. در واقع هر گاه در فرآیند نگهداری و ترکیب یک ماده اگر نیاز به گرمای شدید نباشد؛ از میکسر پلی اتیلن می توان استفاده کرد. همچنین در رابطه با موادی که ممکن است در میکسرها و مخازنی که ظرفیت خورده شدگی بالا دارند، خوردگی یا تخریب ایجاد کنند، باید از میکسر پلی اتیلن استفاده کرد. به طور مثال در این مواقع به جای میکسر استیل از میکسر پلی اتیلن استفاده می شود. از همین رو ساخت میکسر پلی اتیلن یکی از مهم ترین تولیداتی است که باید جدی گرفته شود.

هر کدام از میکسرهای پلی اتیلنی دارای ظرفیت های گوناگونی از منظر مخزن هستند. در واقع وقتی که صحبت از میکسر پلی اتیلن می شود، ما بیشتر به ساختار مخزن آن توجه داریم. زیرا بیشتر متریال استفاده شده در ساختار مخزن، جنس پلی اتیلن در نظر گرفته می شود.

اما در حالت کلی متریال برای ساخت میکسر پلی اتیلن به شرح زیر است:

 1. مخزن قیفی مناسب
 2. موتور با توان مناسب
 3. گیبرکس مناسب
 4. شاسی آهنی یا پروفیلی
 5. شفت استیل
 6. پروانه استیل ضد کف مختص مواد شوینده

ساخت میکسرهای پلی اتیلنی با توجه به مسیر نقشه تا عمل

برای ساخت میکسر پلی اتیلن در هر نوع و هر ظرفیتی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد، ابتدا لازم است که نقشه ساخت و تهیه آن وجود داشته باشد. این نقشه توسط یک مهندس تولید کننده، طراحی می شود که باید توسط کارفرمای اصلی پروژه تایید شود.

پس از تایید و بررسی های لازم روی نقشه ساخت میکسر، نقشه ای به منظور استفاده در کارگاه تهیه می شود که نقشه شاپ کارگاهی نام دارد. مطابق این نقشه اگر نیاز به برش کاری و بررسی اتصالات باشد، چنین اعمالی توسط متخصصین صورت خواهد گرفت.

یکی از مراحل مهم در اجرای نقشه ساخت میکسر پلی اتیلن در ظرفیت های مختلف، توجه به فرم و قالب مخزن میکسر است. برای دقیق بودن این مرحله لازم است که نقشه برای قسمت قیفی یا عدسی شکل مخزن نیز طراحی شود. این طراحی به قرارگیری مخزن در قالب پرس به بهترین شکل کمک خواهد کرد.

به طور معمول پس از ساخت برخی از میکسرهای پلی اتیلنی، همانند ساخت میکسرهای استیل، یک سری جوشکاری ها و عملیات مونتاژ انجام می شود. با این تفاوت که برای انجام جوشکاری در میکسرها و مخازن پلی اتیلن به جای جوشکاری آرگون، از جوش پلی اتیلنی استفاده می شود.

پس از تکمیل مراحل مرتبط با قالب گیری و مونتاز، لازم است که تجهیزات و اتصالات به شکل فرمی کامل از یک میکسر روی بدنه اصلی نصب شوند. در پایان ساخت میکسر پلی اتیلن نیاز است که مراحلی تحت عنوان تست های آزمایشگاهی برای صحت کارآمدی میکسر نیز انجام شود. همچنین در صورت لزوم در بیشتر مراحلی پایانی تولید، به منظور یک دست کردن بدنه مخزن و میکسر، از پولیش کاری یا رنگ کاری نهایی نیز استفاده می شود.

فرم ساخت میکسرها به عنوان مهمترین گزینه طراحی و اجرا

یکی از مهم ترین مواردی که در این بخش به عنوان حسن ختام لازم است گفته شود، امکانات ظاهری یا شکل ظاهری میکسرها است. در واقع در طراحی نقشه برای ساخت میکسر پلی اتیلن و سایر میکسرها، مهم ترین عوامل نوع سیال و شیوه استفاده از میکسر است. بر اساس این امر مهم، میکسرهای پلی اتیلنی و غیر پلی اتیلنی به شکل های زیر طراحی می شوند:

 • عمودی
 • افقی
 • مکعبی
 • مخروطی
 • کروی
 • هرمی

لازم به ذکر است ما نیز در شویا صنعت در حال انجام این گونه فعالیت های عمده در زمینه ساخت و تعمیر میکسرها و مخازن گوناگون هستیم. از همین رو برای ساخت میکسر پلی اتیلن یا غیر پلی اتیلن در شکل های مختلف و ظرفیت های مورد نظر، کافی است با ما در ارتباط باشید. به عنوان یک تیم مجرب در زمینه ارائه انواع میکسر و مخزن در کنار شما هستیم تا بهترین محصول را در اختیار مشتری خود قرار دهیم.

امتیاز دهید