مخازن و میکسرهایی که به منظور ذخیره سازی و ترکیب مایعات استفاده می شود، از جمله مهم ترین ابزارآلاتی هستند که باید موارد بسیاری را در باب آن ها در نظر گرفت. قیمت میکسر مایعات یکی از مواردی است که بسته به نکاتی، می تواند برای خریداران بسیار حائز دقت باشد.

اگر به عنوان یک فعال در زمینه نگهداری مایعات مختلف از جمله مایعات شیمیایی، الکلی و اسیدی باشید، به خوبی می دانید که کیفیت و چگونگی نگهداری از این مایعات می تواند تا میزان زیادی روی مدت زمان فساد آن ها موثر باشد. میکسرهای مایعات نیز به سبب اینکه شبیه به ساختار مخازن هستند، می توانند نقش مهمی را در چگونگی ترکیب مایعات و نتیجه نهایی به عنوان محصول مورد ارائه را تعیین کنند.

لازم است بدانید که قیمت میکسرهای مایعات به عوامل مختلفی بستگی دارد که ما در اینجا به بررسی این عوامل می پردازیم تا بتوانید بهترین کیفیت را برای محصول مورد ارائه خود رقم بزنید.

قیمت میکسر مایعات و عوامل موثر بر قیمت آن

به طور کلی بر اساس آن چه که معمولا و عرفا در بازار رایج است، اعلام دقیق از یک قیمت واضح برای تجیهزات و دستگاه های صنعتی وجود ندارد. البته این امر را این گونه نباید تلقی کرد که هر کسی می تواند هر گونه قیمت دلخواهی را ارائه بدهد. آن چه که در واقع در امروزه سبب شده است تا ثبات دقیقی از قیمت ها وجود نداشته باشد، هزینه تولید و نوساناتی است که گاها به شکل جزئی روی محصولات مختلف صنعتی تاثیر می گذارد.

یکی از عمده ترین دلایلی که می تواند به شکلی موثر قیمت ها را دچار نوسان کند، روتین نبودن تجهیزات مورد نیاز برای تولید یک میکسر است. به زبان ساده تر هر کدام از دستگاه ها و ابزار آلاتی که تولید می شوند، بنا بر وظایف و کارکردهای خاصی که دارند، می توانند طراحی و تجیهزات خاصی را نیز در بر بگیرند. از همین رو تولید یک جا و عمده در برخی موارد برای تولیدکنندگان نمی تواند به صرفه باشد.

همچنین در باب ثابت نبودن قیمت ها لازم است پارامترهای دیگری نیز در نظر گرفته شود که این پارامترها را به نوعی باید دلیل اصلی نوسان در بازار معرفی کرد. برای مثال، یک مخزن 316 مایعات از لحاظ قیمت به شکلی تقریبی می تواند دو برابر یک مخزن 304 مایعات باشد. عامل مشخصی که در این مثال در قیمت میکسر مایعات موثر بوده، جنس بدنه میکسر است.

قیمت میکسرهای مایعات به طور دقیق به چه پارامترهایی وابسته است؟!

بر اساس توضیحات ارائه شده، اگر نوسانات وابسته به ارزهای خارجی را نادیده بگیریم و به طور مشخص قیمت میکسر مایعات را وابسته به عوامل تولیدی و هزینه های رایج بررسی کنیم، اصلی ترین پارامترها به شرح زیر هستند:

  1. نوع جنس اولیه که به نوعی متریال اصلی برای ساخت میکسر محسوب می شود. این پارامتر می تواند شامل جنس هایی چون آهن، استیل 316 و استیل 304 باشد.
  2. ظرفیت کاربردی مخزن که به شکل واضح بیانگر میزان حجمی است که می توانید در آن با استفاده از میکسر، مایعات را ترکیب کنید.
  3. تجهیرات موجود در ساختار میکسر؛ این تجهیزات بسته به اینکه اینترنال یا اکسترنال باشند نیز می تواند روی قیمت تاثیر بگذارد. سوای از این، برخی از تجهیزات نیز به شکلی روتین برای میکسرها، تجهیزات اضافی محسوب می شوند که سوای از قیمت میکسر به صورت تمام شده به هزینه آن افزوده خواهند شد. مانند نردبان یا سیستم کنترلی اتومات.
  4. عمودی یا افقی بودن میکسر که به طور معمول میکسرهای افقی گران تر محسوب می شوند. همچنین سایر اشکالی چون مخروطی، مکعب و غیره نیز می توانند روی میزان قیمت موثر باشد.
  5. برند موتور و گیربکسی که روی میکسر تجهیز شده است. به طور کلی برندهای ایرانی، چینی و اروپایی، برندهای در دسترس هستند که به ترتیب به قیمت میکسر می افزایند.
  6. نام میکسر نیز می تواند عاملی موثر در قیمت آن باشد. در واقع این نام به کاربرد دقیق میکسر اشاره دارد که دقیقا برای چه نوعی از مایعات قابل استفاده است.

در نیتجه…

برای آن که بتوانید یک میکسر خوب تهیه کنید، سوای از دانشی که مرتبط با اجزای آن است، لازم است روی عوامل دیگری نیز تمرکز کنید. مهم ترین عامل به خصوص در بازار امروز، مرتبط با قیمت است. از همین رو قیمت میکسر مایعات و سایر میکسرها می تواند نقش بسیار بالایی را در چگونگی کیفیت تولید محصولات نهایی تعیین کند.

جنس میکسر، ظرفیت میکسر، تجهیزات منصوب روی میکسر، شکل میکسر و عواملی چون داخلی یا خارجی بودن موتور میکسر می تواند عمده ترین عوامل مشخص روی قیمت این دستگاه ها باشد.

پیشنهاد ما این است که برای اطلاع از هر کدام از موارد ذکر شده، به شکلی دقیق و بررسی شده، اقدام به مشاوره کنید. به این منظور ما در شویا صنعت به عنوان تولیدکننده و فروشنده در کنار شما هستیم که تا جامع ترین اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

امتیاز دهید