امروزه شرکت ها و تولید کنندگان بسیاری هستند که انواع مختلف میکسرها و راکتورها را تولید می کند. میکسر دوجداره استیل یکی از محصولاتی است که کاربردهای ویژه ای دارد. میکسرها به طور کلی چه در نوع مخزن دار و چه در نوع بدون مخزن، با بیان عددی در اول عبارت «جداره» معرفی می شود. از انواع گوناگون میکسرها می توان به میکسرهای تک جداره، دو جداره و سه جداره در نوع استیل اشاره کرد. تولید و استفاده از هر کدام از انواع ذکر شده، بسته به کارایی مورد انتظار، دارای ویژگی ها، ابعاد و سایر خصوصیات است.

در این بخش ما قصد داریم با میکسرهای دو جداره استیل آشنا شویم. بد نیست بدانید که شناخت میکسرها و ابزار آلاتی که صنعت شما را پرورش می دهند، در ابتدا یا در حین امور صنعتی باید در نظر گرفته شود. از همین رو تا انتها همراه ما باشید.

میکسر دوجداره استیل چیست؟

اگر بخواهیم به صورت پاسخ به پرسش چیستی در رابطه میکسر دو جداره صحبت کنیم، باید در وهله اول بگوییم که میکسرها، از جمله ابزار آلاتی هستند که در فرآیند اختلاط به کمک می آیند. منظور از فرآیند اختلاط، ترکیب کردن یا مخلوط کردن مواد اولیه است که برای ساختن یک محصول نهایی نیاز به همگن سازی دارند.

در واقع میکسر دو جداره استیل و سایر میکسرها با جداره های متفاوت، برای همگن سازی مواد اولیه یک فرآیند به منظور تولید یک محصول کاربرد دارند. به شکل استاندارد، میکسرها با حجم هایی از 20 لیتر الی 10 هزار لیتر و یا با ابعاد سفارشی، قابل ساخت و تولید هستند. فرقی نمی کند که یک میکسر دارای چند جداره باشد، یا مجهز به مخزن باشد یا نه، به طور کلی این ماشین آلات دارای تجهیزات مختلفی هستند که گاها سفارشی نیز تلقی می شوند.

برخی از تجهیزات موجود در میکسر دوجداره استیل به شرح زیر است:

 • نردبان
 • سایت گلاس
 • پروژکتور
 • گوی CIP
 • کنترل سطح الکتریکی
 • کنترل سطح آب نمای

و سایر مواردی که بسته به سفارش مشتری می توان به میکسر اضافه کرد. همچنین در رابطه با انواع پره هایی که در میکسرهای دو جداره وجود دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پره قایقی
 • پره پارویی
 • پره لنگ دور تراش
 • پره هموژنایزر دندانه ای
 • پره دیسکی دندانه ای

همچنین باید بدانید که مخازن و میکسرهای دو جداره استیل می توانند به جداره ساده یا جداره شانه تخم مرغی و یا کویل استنلس استیل مجهز باشند. در ادامه به توضیحات دقیق تری خواهیم پرداخت.

جزییاتی دقیق تر درباره میکسرهای دو جداره استیل

استفاده از جداره ساده، جداره کویل استنلس استیل و جداره شانه تخم مرغی در میکسر دوجداره استیل برای گرم یا سرد کردن مواد داخل مخزن یا همان موادی که قرار است مخلوط شوند، مناسب است. علاوه بر این قابلیت خاص، در میکسر دوجداره، وجود همزن ثابت یا همزن متحرک در قالب حرکت های رفتی و برگشتی، می تواند کارایی های جالبی را به این میکسرها بیافزاید.

به منظور آن که راندمان فرآیند همزن در میکسرها افزایش یابد، در میکسرهایی که با حجم بزرگ تعبیه شده اند، از نردبان استفاده می شود. در واقع با قرار دادن بافر و با استفاده از نردبان، افزایش راندمان صورت می گیرد.

چرا میکسر دوجداره؟

شاید در همان ابتدای مقاله وقتی صحبت از آشنایی با میکسر دوجداره استیل شد، به دنبال جواب این سوال بودید که چرا باید از این میکسر استفاده کرد؟ یا به زبان بهتر، مگر چه تفاوتی بین تعداد جداره ها در انواع میکسر وجود دارد؟

در پاسخ: میکسرهای دو جداره استیل، به دلیل آن که در مقابل حرارت و آتش سوزی از مخزن یا مواد اولیه محافظت یا جلوگیری شود، مد نظر هستند. در واقع میکسرهای دو جداره و سه جداره، به این دلیل دارای جداره ای بیش از یک عدد هستند که می توانند در مقابل حرارت، نوعی عایق مستقیم تلقی شوند. همچنین سوای از بحث حرارت مستقیم، میکسر دو جداره، به دلیل اینکه از جنس استیل است، می تواند رسانایی باشد که دمای بالا را به خود جذب می کند.

برای آن که بدانید دو جداره بودن چه تاثیری دارد، باید به موادی که در مخازن دو جداره، نگهداری یا اختلاط می شوند، آشنایی داشته باشد. به طور عمده در مخازن میکسر دو جداره استیل مواد زیر نگهداری یا ترکیب می شود:

 • مواد غذایی
 • مواد دارویی
 • مواد صنعتی
 • مواد سوختی
 • مشتقات مواد سوختی

و در آخر..

اگر به دنبال میکسرهایی هستید که از لحاظ عدم رسانایی دما و شرایط نگهداری دارای ایمنی بالایی به نسبت مواد اولیه باشند، میکسر دوجداره استیل کاربرد ویژه ای در این زمینه دارد. همان طور که در طی این بخش متوجه شدید، وقتی صحبت از میکسرهای موجود در صنایع می شود، ما با ابزارها یا ماشین آلاتی طرف هستیم که برای اختلاط مواد اولیه کاربرد دارند.

تمامی میکسرها در تمامی انواع گوناگون، دارای متریال و تجهیزات ثابتی هستند. استفاده از جنس استیل در این میکسرها به همراه مخازنی که از جنس استیل ساخته می شوند امری واضح است. در واقع آن چه که در باب آشنایی با میکسر دوجداره لازم بود بدانید، یکی چیستی میکسر بود و دیگری علت دوجداره خواندن آن که ما سعی کردیم این موارد به طور واضح توضیح دهیم.

ما در شویا صنعت تلاشمان بر این است که همواره دقیق ترین اطلاعات و کامل ترین محصولات را در اختیار شما قرار دهیم. به امید موفقیت در امور صنعتی

امتیاز دهید