میکسر مخازن پلی اتیلن یکی از ابزارهای پر کاربرد در کسب و کارهای به اصلاح کوچک یا صنایع کوچک است. همانطور که می دانید در صنعت، ابزار و وسایل گوناگونی برای تولیدات خاص وجود دارد و هر کدام از این ابزار دارای ویژگی هایی هستند که بر اساس پارامترهای گوناگونی تعریف می شوند. با توجه به ساده بودن یا پیچیده بودن مواد اولیه برای تولید یک محصول نهایی، انتخاب این که کدام ویژگی باید در یک دستگاه وجود داشته باشد، دغدغه ای مهم برای صاحبان صنایع است.

ویژگی های ظاهری چون ظرفیت مخازن و ویژگی های خاص مانند مقاومت پوسته مخازن یا ویژگی هایی چون توانایی موتور میکسر، همه و همه مواردی است که باید در نظر گرفته شود. در این بخش ما به بررسی باید و نبایدهایی که میکسرهای مخازن پلی اتیلن در قالب ویژگی باید دارا باشند یا نباشند، خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

تعریف مختصر از میکسر مخازن پلی اتیلن با توجه به برخی ویژگی ها

میکسرهای پلی اتیلن به عنوان دستگاهی برای مخلوط کردن مواد اولیه در نظر گرفته می شوند. علت نامگذاری آن ها بر اساس عبارت پلی اتیلن، به جنس بدنه مخزن آن ها مرتبط است.

از لحاظ ظاهری، میکسر مخازن پلی اتیلن دارای جزییاتی مشخص در تجهیزات است که این قطعات به شرح زیر است:

 1. مخزن اصلی از جنس پلیمری که مخزن مخروطی نیز نامیده می شود
 2. شاسی نگهدارنده برای بازدید از طریق دریچه اصلی
 3. پروانه
 4. شفت
 5. تابلو برق
 6. موتور گیربکس
 7. و تجهیزات سفارشی یا جانبی

در واقع دستگاهی که از قطعات بالا تشکیل شده باشد و بر اساس کاربرد اختلاط مواد اولیه در نظر گرفته شده باشد، یک میکسر مخازن پلی اتیلن نام دارد که به قطعات بالا وابسته است.

مهم ترین ویژگی که در نوع کاربری میکسرها بسیار اهمیت دارد که در واقع پوسته یا نوع ظاهری مخزن را تعیین می کند، اسیدی یا غیر اسیدی بودن مواد اولیه است. در صورتی که ماده اولیه اسیدی باشد، از مخزن تک لایه برای میکسر پلی اتیلن استفاده می شود.

از مهم ترین ویژگی های مرتبط با میکسر مخازن پلی اتیلن که از لحاظ فنی باید در نظر گرفته شود، ضد جرقه بودن یا ضد آتش سوزی بودن موتور گیبرکسی است. همچنین به خوبی می دانید که ویژگی گیربکسی بودن یک موتور در میکسرهای مخازن پلی اتیلن برای تعیین سرعت های لازم، به منظور میزان اختلاط در نظر گرفته شده است. به معنای ساده، گیربکسی بودن موتور کمک می کند که برخی مواد در مراحل اولیه، آرام و به تدریج مخلوط شوند و برخی مواد در همان ابتدا می توانند با سرعت بالا ترکیب شوند.

اما تمام ویژگی های یک میکسر پلی اتیلن به موارد بالا خلاصه نمی شود.

ویژگی های خاص مرتبط با میکسرهای مخازن پلی اتیلن

سوای از ویژگی های ظاهری یا قطعاتی که بحث آن ها می تواند بسیار گسترده تلقی کرد، وقتی صحبت از ویژگی در ماشین آلات صنعتی می شود، باید ویژگی های خاص آن ها را مورد هدف قرار داد. در واقع ویژگی های قطعات ظاهری چیزی نیستند که نتوان به آن ها اشراف پیدا کرد، اما ویژگی های خاص بحث مختص به خود را دارند.

از ویژگی های خاص میکسر مخازن پلی اتیلن باید موارد زیر در نظر گرفته شود:

 1. مقاومت در برابر نور آفتاب
 2. مقاومت در برابر مواد نفتی
 3. مقاومت در برابر مواد اسیدی

هر کدام از این ویژگی ها بسته به نوع ساخت و طراحی میکسر پلی اتیلن می تواند، دستگاه ها را شامل مزایا یا کاربردهایی کند. به طور مثال اگر در محیط آزمایشگاهی، تست های لازم و مرتبط با ویژگی های مورد نیاز انجام نشود، مشخص ترین کاربرد میکسر پلی اتیلن به عنوان فرمانتور الکل، می تواند فرآیندی بی کیفیت را از خود نشان دهد.

نکته ای مهم برای اطمینان از ویژگی های موجود در میکسر مخزن پلی اتیلن

یکی از مواردی که هم به عنوان یک ویژگی و هم به عنوان تاییدی بر ویژگی های درست و کامل میکسر مخازن پلی اتیلن باید در نظر گرفته شود، مواردی است که در زیر گفته می شود:

 1. میکسر باید گواهینامه بهداشت داشته باشد
 2. میکسر باید گواهینامه استاندارد داشته باشد
 3. میکسر باید گواهینامه سیب سلامت داشته باشد

باید بدانید که داشتن موارد بالا می تواند تاییدی بر دارا بودن ویژگی های بسیاری باشد. اما آن چیز که مهم است، این است که خود شما نیز به طور دقیق از محصولی که می خواهید استفاده کنید، آگاهی داشته باشید. به معنای ساده باید بدانید که به دنبال چه فرآیند یا چه محصولی هستید، زیرا تنها اکتفا کردن به نام میکسرهای مخازن پلی اتیلن نمی تواند برای تولید کننده، اشاره ای دقیق به انواع موجود آن داشته باشد.

در آخر..

وقتی صحبت از ویژگی های میکسر مخازن پلی اتیلن می شود، به معنای ساده، ما با خوب یا بد بودن نوع میکسر طرف نخواهیم بود. در واقع برای اینکه بتوانید در صنعت خود از یک دستگاه به شکل کامل استفاده کنید، باید از ویژگی ها و نکات کاربری آن اطلاع داشته باشید.

در این بخش متوجه شدید که در رابطه با میکسرهای پلی اتیلن، ماجرای ویژگی به پارامتر های ظاهری و برخی از پارامترهای خاص وابسته به ظاهر و تجهیزات آن مرتبط است. به طور مثال حجم مخزن یک ویژگی ظاهری است که برای انواع متخلف فرآیند ها در مقادیر متفاوت در نظر گرفته شده است. یا ویژگی مرتبط به لایه های یک مخزن که اشاره به استفاده از مواد اسیدی یا غیر اسیدی دارد.

اما مهم ترین ویژگی، مرتبط با مقاومت میکسر مخازن پلی اتیلن است که در این بخش مطرح شد. به این معنا که مقاومت بسته به شرایط دما و غیره با استفاده از گواهینامه ها می تواند تایید شود.

امتیاز دهید