مخزن استیل دوجداره میکسر دار

در صنایع مختلفی که به منظور نگهداری یا ذخیره سازی و همچنین ترکیب مواد گوناگون مشغول فعالیت هستند، ابزارهای متنوعی وجود دارد. یکی از این ابزارها مخزن استیل دوجداره میکسر دار نام دارد.

مخازن استیل از جمله مخزن هایی هستند که به سبب ساختار منحصر به فرد خود می توانند برای مصارف ویژه ای استفاده شوند. مهم ترین خصوصیت ساختار این مخزن ها را باید مرتبط با میزان عایق بودن و مقاومت آن در برابر دما و حرارت معرفی کرد.

در واقع عامل اصلی که موجب کاهش یا افزایش مقاومت در مخازن استیل می شود، می تواند مرتبط با تعداد جداره های آن باشد. اما در رابطه با این که کارایی آن مخزن بدون میکسر یا با میکسر چگونه است، موضوع جای بحث دقیق تری دارد.

در این بخش ما قصد داریم به معرفی و بررسی مخازن استیل دو جداره میکسر دار بپردازیم. برای آشنایی با این دستگاه مهم همراه ما باشید.

معرفی مخزن استیل دوجداره میکسر دار

مخازن استیل که گاها بسته به اضافه شدن یک شاخصه ترکیب کننده، با نام میکسر استیل نیز شناخته می شوند، از مهم ترین ابزار برای ترکیب و تولید مواد هستند. در واقع یکی از عمده ترین مصارف مخازن و میکسرهای استیل را باید مرتبط با تولید مواد شوینده معرفی کرد.

صحبت از مخزن استیل به طور واضح اشاره به منبع یا ظرفی دارد که در آن می توان مواد گوناگون را برای اهداف مختلف ذخیره سازی کرد. اما وقتی که به این مخازن عبارت میکسر دار اطلاق می شود، در واقع ما با یک مخزن یا ظرفی طرف هستیم که علاوه بر ذخیره سازی می توان از آن برای ترکیب مواد نیز استفاده کرد.

به طور کلی مخزن های استیل چه بدون میکسر و چه با میکسر دارای ظرفیت های مقاومتی گوناگونی هستند که این ظرفیت ها با عبارتی چون تعداد جداره مشخص می شود. به طور مثال مقاومت یک مخزن استیل دوجداره میکسر دار از یک مخزن تک جداره بیشتر است.

البته باید در نظر داشته باشید که منظور ما از مقاومت، صرفا بحث در رابطه با رسانایی دما، حرارت و عواملی از این دست است. اما می توان مقاومت فیزیکی و وزن این مخازن را نیز به نسبت تعداد جداره ها، بالا یه پایین تلقی کرد.

در ادام به بررسی بیشتری در رابطه مخازن استیل دو جداره خواهیم پرداخت.

مخزن استیل، مناسب برای مواد شوینده

گرم کردن، سرد کردن و پاستوریزه کردن مواد و سیالات گوناگون بسته به تعداد جداره ها، می تواند با استفاده از مخازن استیل میسر شود. از همین رو مخازن استیل دو جداره برای نگه داری مواد شوینده و حتی تولید آن ها بهترین گزینه محسوب می شوند.

یکی از نکات مهمی که در رابطه با مخزن استیل دوجداره میکسر دار وجود دارد، مقاومت هایی چون پایداری در مقابل ساییدگی، خوردگی و زنگ زدگی است. علاوه بر این می توان به مقاوت برشی در این مخازن اشاره کرد که از آن ها در برابر ضربه های احتمالی نیز محافظت می کند.

جالب است بدانید سوای از موارد بالا که به سادگی می توان آن ها را مهم ترین ویژگی های مخازن دو جداره معرفی کرد، دلایلی دیگر برای استفاده در صنعت تولید شوینده وجود دارد. اصلی ترین دلیل استفاده از مخزن و میکسرهای دو جداره در صنعت مواد شوینده مرتبط با دوام و کارایی این دستگاه ها است.

مخزن های دو جداره به نسبت مخزن های تک جداره، به شکل کمتری دما را از خود عبور می دهند، از همین رو برای جلوگیری از سوخته شدن مواد در هنگام ترکیب بسیار مناسب هستند.  همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی و متناسب نگه داشتن دما تا زمان تکمیل فرآیند ترکیب، یکی از ویژگی های مهم مخازن و میکسرهای دو جداره استیل است.

در نتیجه…..

اگر به دنبال مخلوط کن مناسب برای صنایع شوینده و یا سایر صنایع هستید، مخزن استیل دوجداره میکسر دار یک گزینه عالی محسوب می شود. فقط باید توجه داشته باشید که تعداد جداره های این میکسر بسته به اینکه چه فرآیندی مد نظرتان است، باید به دقت انتخاب شود. در واقع میکسر دو جداره را می توان برای تولید مواد شوینده عمومی یا مصرفی یک گزینه عالی تلقی کرد.

البته که برای مصارفی که نیاز به عایق بودن بیشتر مخزن یا میکسر دارد، می توان از نمونه های سه جداره نیز استفاده کرد. این امر نیز بسته به نوع فرآیند، قابل تعیین است. اما به طور کلی اگر به دنبال مخزن با میکسری هستید که بتوانید در آن، دما را به حالت دلخواه منتقل کنید، میکسر دو جداره استیل می توان انتخاب نهایی شما باشد.

امتیاز دهید