نگهداری از میکسر استیل یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی است که افراد بعد از خرید میکسر استیل با هر ظرفیتی به آن فکر می کنند. هر چند که استفاده از فلز استیل ضد زنگ در میکسرها باعث می شود ماندگاری آنها به نسبت میکسرهای پلی اتیلن بیشتر باشد، با این حال باز هم لازم است که از دستگاه میکسر استیل به درستی نگهداری شود تا طول عمر مفید دستگاه بیشتر باشد.

در این بخش همراه تیم شویا صنعت باشید تا نکات مهم نگهداری دستگاه میکسر استیل را با شما در میان بگذاریم.

1.  استفاده از روان کننده ها برای نگهداری از میکسر استیل

میکسر استیل هم مانند بسیاری از قطعات و دستگاه های خطوط تولید، قسمت های متحرکی مانند گیربکس دارد که برای بهبود عملکرد آن باید از روان کننده ها مانند روغن یا گریس استفاده کنید.

معمولا تولید کننده دستگاه به شما می گوید برای روانکاری، کدام بخش های میکسر را در نظر داشته باشید و از چه روغن یا گریسی استفاده کنید.

با این حال روان کننده های صنعتی را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

  • روغن ها که ممکن است طبیعی یا مصنوعی باشند. روغن های طبیعی از منابع گیاهی و حیوانی گرفته شده اند و روغن های مصنوعی مشتقات مواد شیمیایی و نفتی هستند.
  • گریس ها که از ترکیب روغن معدنی یا سنتتیک و پرکننده معدنی یا آلی تشکیل شده و به صورت ژلاتینی هستند. از گریس زمانی استفاده می شود که برای روانکاری قطعات نتوان از روان کننده های کم غلظت، یعنی روغن ها، استفاده کرد.
قدمی دیگر تا کارآفرینی
قیمت دستگاه تولید دستمال کاغذی اتوماتیک

پیشنهاد می شود که بعد از 30 روز کاری، برای نگهداری از میکسر استیل روغن واسکازین داخل گیربکس را تعویض کنید. بهتر است که این روغن با روغن واسکازین اتومات پر شود تا زمان تعویض بعدی چندین سال بعد باشد.

2.  شستشوی میکسر استیل بعد از تولید

یکی از نکات به ظاهر ساده اما مهم که می تواند عمر میکسرهای استیل را دو چندان کند، شستشوی آنهاست. بهتر است برای تخلیه کامل محصول تولیدی خود از میکسرهای استیل ته قیفی استفاده کنید که انتهای آنها به صورت محدب طراحی شده و می تواند خروج کامل مواد را تسهیل کند.

با این حال بعد از تولید محصول و تخلیه دستگاه، حتما میکسر را بشویید. چرا که باقی ماندن مواد می تواند منجر به واکنش های شیمایی با بدنه میکسر کند که در طول سال ها نتایج آن را روی بدنه میکسر خواهید دید.

در ضمن زمانی که مواد شیمیایی را با آب ترکیب کرده و می خواهید از میکسر استفاده کنید، حتما درب میکسر را ببندید و سپس از آن استفاده کنید.

3.  نگهداری از میکسر استیل با استفاده درست از منبع برق

نکته دیگر در رابطه با بالا بردن طول عمر دستگاه های میکسر مربوط به نحوه تغذیه یا انرژی رسانی به آنهاست. یک میکسر استیل را نباید به وسلیه 2 شاخ یا 3 شاخ به برق واحد تولیدی وصل کنید. در این شرایط نوک 2 شاخ یا 3 شاخ شما اکسید شده و شدت جریان استاندارد تغییر می کند. در نتیجه به الکتروموتور میکسر فشار وارد می شود که می تواند باعث خرابی میکسر شود.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
یک شبه پولدار شدن | راه ها، ریسک ها و توصیه ها

برای اتصال برق به میکسر باید حتما آن را به صورت مستقیم به تابلو برق وصل کرده و از یک کلید خاموش و روشن برای کارایی استاندارد میکسر استفاده کنید.

—————————–

ما در تیم شویاصنعت به جز تولید و طراحی انواع میکسرهای استیل و پلی اتیلن، خدمات تعمیر و نگهداری میکسرها را نیز ارائه می دهیم. اگر به هر دلیلی دستگاه میکسر استیل شما به درستی کار نمی کند. می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل دستگاه شما را شناسایی کرده و رفع کنند.

برای اطلاع از نکات نگهداری از میکسر استیل در شرایط متفاوت نیز مشاوره رایگان با کارشناسان ما فراهم است.

کافی است با شماره تماس های 09121828410 و 09124045180 تماس حاصل نمایید.

5/5 - (7 امتیاز)