میکسر مخازن یا الکتروموتورها و گیربکس ها

انواع مختلفی از میکسر برای استفاده روی مخازن مختلف وجود دارد که با نام میکسر مخازن شناخته می شود. این میکسرها بسته به این که جنس مخزن از چه نوعی باشد، می تواند دارای شکل ها و توان های مختلفی باشند. در واقع عمده ترین جنس هایی که در بدنه مکیسرها استفاده می شود، از جنس همان ساختار بدنه مخزن است.

اگر بخواهیم دقیق تر در باب جنس میکسرها با توجه با گذاره بالا صحبت کنیم، مخزن استیل، میکسر استیل و مخزن پلی اتیلن میکسر پلی اتیلنی دارد. با این حساب همچنان نکاتی فراتر از جنس و آلیاژ وجود دارد. نکاتی چون توان، قدرت، کارایی و غیره.

در این بخش ما هم به منظور بررسی ساختار یک میکسر و همچنین به منظور ابهام زدایی عبارت میکسر در توضیح الکتروموتورها و گیربکس ها، به تشریح نکاتی خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

مخزن میکسر دار چیست؟

میکسر مخازن دقیقا چه نوعی میکسری است؟!

اگر فرض را این قرار دهیم که میکسرها دستگاه هایی هستند که روی یک مخزن نصب می شوند، با این حساب منظور ما از میکسر، مجموع یک الکتروموتور و یک گیربکس است. با این نگاه ما با تعاریفی طرف هستیم که در ادامه شرح خواهیم داد.

اولین تعریف مرتبط با گیربکس است؛ دستگاهی که با نام جعبه دنده نیز شناخته می شود. این دستگاه در تعاریف عمومی یک وسیله بسیار مهم است که انتقال قدرت و تقسیم بندی آن را بر عهده دارد. به طور عمده صحبت از گیربکس ما را رهنمون به شناخت دستگاه چرخ دنده ای در قالب سیلکوئیدی می کند. این دستگاه بعد از الکترو موتور مهم ترین بخش انتقال قدرت در میکسر مخازن است.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
قیمت میکسر استیل در تهران

در واقع با تعبیر ساده ای که برایتان شرح دادیم، نیرو یا توان اصلی توسط الکتروموتور تولید می شود. پس از انتقال به گیربکس، توسط یک رابط یا همان یاطاقان به پره ها می رسد. پره ها که در ساختار داخلی مخزن قرار می گیرند، شرایط ترکیب و اختلاط را فراهم می کنند.

با این حساب هنگامی که ما از عبارتی چون میکسر مخزن استفاده می کنیم، بر اساس فرآیند، با اجزایی با نام های الکتروموتور، گیربکس و پره طرف هستیم. این اجزا در کنار یکدیگر و با قرار گرفتن روی یک مخزن، سیستم ترکیب مواد و تحقق آن را رقم می زنند.

ارتباط میکسر و مخزن در قابل یک ابهام زدایی

به طور کلی عبارت میکسر می تواند به دو معنا تعریف شود. اولین تعریف مرتبط با تمام مجموعه دستگاه مخلوط کن است که شامل مخزن، میکسر و اجزای آن می شود. دومین تعریف منحصرا اشاره به خود میکسر یا ساختار الکترونیکی و مکانیکی آن بدون در نظر گرفتن مخزن است.

جالب است بدانید که دو تعریف بالا، در نوع کاربری می تواند مرتبط با اکسترنال یا اینترنال بودن اجزای یک مخلوط کن باشد. به طور مثال میکسر به تنهایی می تواند معرف دستگاهی اکسترنال باشد که روی مخازن گوناگون نصب می شود. اینترنتال نیز می تواند معرف میکسر مخازنی باشد که روی خود مخزن نصب دائمی شده است.

در باب ارتباط و آنچه که نحوه کار میکسر مخازن را مطرح کمی می کند، به طور کلی وظیفه «ایجاد» قدرت و نیرو بر عهده الکتروموتور است. وظیفه «انتقال» این نیرو نیز بر عهده گیربکس است. گیربکس نیز در «اتصال» با محورهای های انتقال دهنده قرار دارد. با این حساب با روندی از سوی موتور تا پره طرف هستیم که حتی نبود یکی از این موارد، نمی تواند عمل ترکیب در مخزن میکسر را محقق کند.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
ساخت میکسر پلی اتیلن

بیایید در ادامه به چند ویژگی لازم برای یک میکسر خوب با توجه به ارتباط ذکر شده بپردازیم.

مزایا مخزن استیل

نکاتی که یک میکسر را برای یک مخزن مناسب جلوه می دهد

با توجه به این که چه نوعی از میکسر و چه نوعی از مخزن را در اختیار داشته باشید می توانید میکسر مخازن مختلفی را در نظر بگیرید. اما این در نظر گرفتن منوط به برخی امکانات و ویژگی هایی است که آن میکسر را برای آن مخزن مناسب جلوه می دهد.

  • کم حجم بودن و داشتن یک ساختار جمع و جور
  • سرعت بالا که متناسب با کارایی میکسر و تحمل مخزن باشد
  • طراحی مناسب به منظور نصب راحت و نگهداری آسان
  • کم صدا بودن و پیوسته و پایدار حرکت کردن
  • عمر قابل اعتماد و بالای میکسر

در نتیجه…

هرگاه که صحبت از میکسر مخازن شود شما با تعریفی طرف هستید که در باب بخش ایجاد و انتقال نیرو صحبت می کند. این بخش شامل الکتروموتور و گیربکس است که با استفاده از یک رابط قوی، امکان انجام عمل ترکیب را فراهم می کند.

باید بخاطر داشته باشید که میکسرهای مخازن می توانند در قالب اکسترنال و یا اینترنال استفاده شوند. از همین رو فروش چنین مخلوط کن هایی نیز کاملا رایج است به طور مثال شما تنها می توانید با خرید یک میکسر، در صورت در اختیار داشتن یک مخزن از قبل، یک دستگاه مخلوط کن ایجاد کنید. البته که باید این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید، چنین امری وابسته به یک سری موارد ویژه از جمله تطابق میکسر و مخزن است. این عدم تطابق می تواند علاوه بر سر و صدا، فرآیند شما را نیز مختل کند.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
دستگاه پرفراژ نایلون | یک ابزار صنعتی کارآمد و مقرون به صرفه

به منظور اطلاع از میکسرهایی که مناسب انواع مخازن رایج هستند، کافی است با ما در شویا صنعت تماس برقرار کنید.

5/5 - (10 امتیاز)