فرآیندهای صنعتی گوناگون و مواردی چون ذخیره سازی مایعات سبب رونق بازار مخزن پلی اتیلن شده است. یکی از این مخازن با نام مخزن پلی اتیلن همزن دار شناخته می شود. این مخزن برای مصارف صنعتی و انواع تولیدات مرتبط با صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی و دارویی بسیار پر کاربرد است.

اهمیت استفاده از مخازن پلی اتیلنی از جمله نوع همزن دار آن سبب شده است که قیمت این دستگاه مورد توجه خریداران قرار بگیرد. در واقع مصرف کننده یا خریداران همواره به دنبال این هستند که بهترین محصول را با بهترین قیمت نصیب شوند. البته که چنین امری نیازمند اطلاع و دانستن از مواردی است که امر بهتر بودن را تضمین می کند.

در این بخش ما به بررسی قیمت مخازن پلی اتیلن از نوع همزن دار خواهیم پرداخت. چنین مخازنی برای مصارف صنعتی و ایجاد ترکیبات پایه برای محصولات شیمیایی و دارویی بسیار پر کاربرد هستند.

مخزن پلی اتیلن همزن دار چیست؟!

در ابتدا قبل از آن که به شاخصه های تعیین کننده در قیمت مخازن پلی اتیلنی بپردازیم، بد نیست کمی در رابطه با این مخازن بیشتر بدانیم. اطلاع از جزییات این مخازن می تواند به ما در خرید درست آن کمک کند.

مخزن همزن دار به مخزنی گفته می شود که از جنس پلی اتیلن ساخته شده باشد. به خوبی می دانید که پلی اتیلن ماده ای است که در دسته مواد پلیمری قرار دارد. این دسته از مواد گاها در مقابل مواد فلزی با خاصیتی پلاستیکی نیز شناخته می شوند. البته که خاصیت پلاستیکی و پلیمری با هم تفاوت هایی دارند که عمده ترین این تفاوت ها، مقاومت و ساختار کلی این مواد است. در واقع مواد پلمیر دارای ساختاری همبسته تر و با مقاومت بهتری هستند که این موضوع بسته به کارایی های صنعتی می تواند تعیین شود.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
لوازم حفاری ژئوتکنیک

اما وقتی به مخزن همزن دار اشاره می کنیم، منظور از همزن همان مخلوط کن یا میکسر است. البته برخی از منابع و تولید کنندگان، وجود همزن را صرفا مرتبط با یک ابزار همزننده دستی معرفی می کنند. به این معنا که کلمه میکسر عمدتا به مخازنی اطلاق می شود که از یک سیستم برقی برای اختلاط استفاده می کند. باید توجه داشت که چنین تعریفی در حال حاضر به دلیل وجود تکنولوژی های پیشرفته، می تواند درست تر باشد.

با این حساب وقتی صحبت از مخزن پلی اتیلن همزن دار می شود، باید مخزنی را در نظر داشته باشید که از جنس پلی اتیلن ساخته شده است و یک همزن یا میکسر روی آن سوار است.

عوامل موثر روی قیمت مخازن پلی اتیلن همزن دار

به طور کلی بر اساس انواع مخازن و طول عمر، می توان آنها را قیمت گذاری کرد. همچنین برند مخزن پلی اتیلن می تواند عامل موثری در قیمت آن باشد. بیایید به بررسی این عوامل موثر بپردازیم.

به منظور بررسی بهترین مخزن همزن دار، اول از همه باید عمر آن مخزن در نظر گرفته شود. تخمین چنین شاخصی با توجه به انواع گوناگونی که در بازار رایج است می تواند کار سختی باشد. اما ما برای این کار با چند سوال، این روند را ساده می کنیم:

  1. ماده ای که قرار است در مخزن نگهداری یا حل شود، دقیقا چه ماده یا موادی است؟!
  2. مخزن پلی اتیلن همزن دار را در چه مکانی قرار است نگهداری کنید؟!
  3. مخزن مورد نظر شما چند جداره باید داشته باشد؟!
  4. این مخزن ساخت کدام شرکت است؟!
قدمی دیگر تا کارآفرینی
خط تولید مواد شوینده ارزان

در پاسخ به این سوالات به طور کلی باید گفت که مخزنی خوب تلقی می شود که عموما دارای عمری بالای 10 سال باشد. یعنی با توجه به سوالات ذکر شده باید در کم ترین زمان ممکن، مخزن به مدت 10 سال عمر کند. این امر به شرطی است که شرایط نگهداری مخزن مناسب باشد.

ظرفیت و همزن به عنوان شاخصی بعد از طول عمر برای قیمت مخازن پلی اتیلن

ظرفیت مخزن به عنوان تعیین کننده نوع مخزن می تواند در قیمت آن موثر باشد. به این صورت که هر چه ظرفیت بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. چنین امری نیز طبیعی است زیرا ظرفیت بیشتر طبعا متریال و زحمت بیشتری برای تولید استفاده خواهد کرد.

اما در کنار این موارد، از آنجایی که در حال بررسی قیمت مخزن پلی اتیلن همزن دار هستیم، جنس و نوع همزن نیز می تواند در قیمت موثر باشد. به طبع هر چه به دنبال همزنی حرفه ای تر و با دوام تر باشید، قیمت محصول شما افزایش خواهد یافت.

در آخر…

اگر در جستجوی خرید یک مخزن پلی اتیلن همزن دار مرغوب هستید، اطلاع از بازه های قیمتی رایج در بازار بسیار اهمیت دارد. از طرفی برای اینکه به قیمت این مخزن ها واقف شوید، لازم است از جزییات اصلی این دستگاه با خبر باشید.

همانطور که در این بخش متوجه شدید، مهم ترین جزییات یک مخزن همزن دار مرتبط با طول عمر آن مخزن است. چنین امری را فقط نحوه نگهداری از سوی مصرف کننده تعیین نمی کند. در واقع شرکت تولید کننده تاثیر بسیاری زیادی در طول عمر خواهد داشت. اما به این معنا نیست که هر چه این دستگاه ها گران تر باشند، کیفیت آن ها نیز بیشتر است. از همین رو مواردی را در این بخش گفتیم که می تواند انتخاب بهترین مخزن با بهترین قیمت را برایتان میسر کند.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
خط تولید مواد شوینده سرمایه گذاری خوبی است؟!

در انتها برای اطلاع دقیق از ارقام و قیمت های رایج در بازار و شرایطی که برای خرید یک مخزن پلی اتیلنی لازم است بدانید، کافی است با ما تماس بگیرید. ما در شویا صنعت برای ارائه بهترین خدمات در کنار شما هستیم.

امتیاز دهید