یکی از داغ ترین سوالات در زمینه تولید شوینده های بهداشتی و صنعتی، سوال در رابطه با درآمد تولید مواد شوینده است. قطعا یکی از مهم ترین مواردی که پیش از شروع کاری آن را بررسی می کنیم، ساختار هزینه ها و درآمدهایی است که یک کسب و کار به همراه خود دارد. در این بخش می خواهیم ببینیم چه عواملی روی درامد خط تولید مواد شوینده اثر می گذارد و با چقدر سرمایه باید انتظار چقدر درآمد داشته باشیم. در این مقاله همچنین به سود مواد شوینده و سود فروش مواد شوینده و بهداشتی خواهیم پرداخت.

حداقل درامد خط تولید مواد شوینده

برای این که درامد خط تولید مواد شوینده را بسنجیم دو سناریو را پیش روی شما قرار می دهیم. در داستان اول فرض می کنیم شما و یکی از دوستان‌تان در کنار هم قرار است یک خط تولید حداقلی راه اندازی کنید.

هیچ کدام از شما با علم شیمی آشنایی ندارد و نمی دانید برای راه اندازی خط تولید چه باید کنید. اولین قدم مشورت با متخصصان این حوزه است. می توانید با تیم شویا صنعت تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

شماره تماس های مشاوره رایگان: 09121828410 و 09124045180

بعد از این که یک دید کلی از مسیر به دست آوردید نوبت به خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز است. برای یک خط تولید حداقلی، به یک میکسر 500 لیتری نیاز خواهید داشت.

اما مابقی تجهیزات با توجه به این که بخواهید شوینده بهداشتی تولید کنید که در فروشگاه ها به فروش می رسد یا شوینده صنعتی که مستقیم در مراکزی همچون کارواش ها، خشکشویی ها، رستوران ها و غیره پخش می کنید، متفاوت است.

اگر بودجه اندکی دارید، خط تولید شوینده های صنعتی مناسب تر است؛ چرا که می توانید با مجوز صنف در یک فضای 25 متری که تا سقف کاشی شده و کف سرامیکی دارد، شروع به کار کنید.

برای تولید شوینده های صنعتی نیازی به دستگاه پر کن یا لیبل زن هم ندارید. این شوینده ها در بسته بندی های 4، 10 یا 20 لیتری به فروش می رسند که می توانید آن را به صورت دستی پر کنید.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
بررسی قوانین و مقررات مربوط به خط تولید سفره یکبار مصرف

حداقل درآمد تولید مواد شوینده صنعتی اگر از فرمولاسیون با کیفیت استفاده کرده و یک تیم پخش خوب داشته باشید، می تواند تا ماهیانه 60 میلیون تومان باشد.

البته توجه داشته باشید که این 60 میلیون سود ماهیانه شما بعد از کم کردن دستمزدها و هزینه های جاری است. از طرف دیگر بسته به این که کارگاه شما چند شیفت تولید داشته باشد، این عدد متغیر خواهد بود.

درآمد مواد شوینده

همانطور که گفته شد مواد شوینده از جمله محصولات پرمصرف و پرطرفدار در بازار ایران هستند که تولید و فروش آن ها سودآوری بالایی دارد. برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیاز به سرمایه، تجهیزات، مواد اولیه، مجوزها و بازاریابی است. سرمایه لازم برای راه اندازی یک خط تولید با توجه به نوع و ظرفیت تولید، محصولات و بازار هدف متفاوت خواهد بود. تجهیزات اصلی شامل یک میکسر، چندین تانکر، چند دستگاه پرکن و لیبل زن، چند دستگاه جاروبرقی و چند دستگاه ترازو هستند. مواد اولیه شامل مواد شیمیایی مختلف هستند که باید با دقت و کیفیت بالا انتخاب و خریداری شوند. مجوزها شامل مجوز از وزارت صنعت، وزارت بهداشت و سازمان استاندارد هستند که باید قبل از شروع به تولید درخواست و دریافت شوند. بازاریابی شامل راه های مختلف برای ارتباط با مشتریان و جذب آن ها است که باید با استفاده از رسانه های مختلف انجام شود.

درآمد مواد شوینده

درآمدزایی از خط تولید مواد شوینده بهداشتی

در داستان اول یک تیم کوچک نهایت 5  یا 6 نفره را بررسی کردیم که در یک فضای حداقلی مشغول تولید شوینده های صنعتی هستند. هر تیمی بعد از پیمودن ابتدای مسیر به دنبال توسعه و پیشرفت می گردد. اینجاست که وارد داستان دوم می شویم؛ داستانی که در آن حداقل 5 یا 6 نفر منابع انسانی دارید و از چم و خم تولید و فروش مواد شوینده آگاه شده اید.

قدمی دیگر تا کارآفرینی
هوزینگ حفاری | یک سامانۀ لولۀ بستۀ جانبى در صنعت حفاری

در این شرایط می توانید کارگاه و ظرفیت تولید خود را توسعه دهید. اولین مرحله برای افزایش تولید، خرید یک میکسر بزرگ با ظرفیت بیشتر است. اگر می خواهید همچنان در صنعت شوینده های صنعتی باقی بمانید، می توانید از میکسرهای پلی اتیلن استفاده کنید که هزینه کمتری دارند.
اما اگر می خواهید وارد صنعت شوینده های بهداشتی شوید، باید قوانین تولید این شوینده ها را دنبال کرده و از وزرات بهداشت و سازمان های مربوطه مجوز تولید دریافت کنید.

علاوه بر این برای خط تولید مواد شوینده های بهداشتی باید حتما از میکسر استنلس استیل استفاده کنید که بستر بهداشتی و استانداردی برای تولید شوینده های بهداشتی است.

پتانسیل درامد خط تولید مواد شوینده بهداشتی بالاست و این که چقدر از تولید این شوینده ها درآمد کسب کنید به حجم تولید، سیاست های بسته بندی و بازاریابی و موارد دیگر بستگی دارد. با این حال با فرمولاسیون های با کیفیت و دستگاه های استاندارد خط تولید، حداقل ماهیانه 30 میلیون تومان درآمد برای شخص شما باقی خواهد ماند که به نسبت درآمدهای کارگری و کارمندی چندین برابر است.

شویا صنعت برای درآمدزایی از تولید مواد شوینده کنار شماست

برای این که دقیق تر از نحوه درآمدزایی با تولید مواد شوینده آگاه شوید، ما در کنار شما هستیم و به تمام سوالات‌تان پاسخ می دهیم. کافی است با ما تماس بگیرید تا درآمد تولید مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در شرایط مختلف را برای شما شرح دهیم.

شماره تماس های مشاوره رایگان شویا صنعت: 09121828410 و 09124045180

سود مواد شوینده

مواد شوینده از جمله محصولات پرمصرف و پرطرفدار در بازار ایران هستند که تولید و فروش آن ها سودآوری بالایی دارد. برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیاز به سرمایه، تجهیزات، مواد اولیه، مجوزها و بازاریابی است. سود مواد شوینده به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

  • نوع و ظرفیت تولید: هر چه نوع و ظرفیت تولید بالاتر باشد، سود بیشتر خواهد بود. البته باید در نظر داشت که هزینه های سربار و تعمیر و نگهداری نیز با افزایش تولید افزایش خواهد یافت.
  • نوع و کیفیت محصولات: هر چه نوع و کیفیت محصولات متنوع تر و بالاتر باشد، قیمت فروش و در نتیجه سود بالاتر خواهد بود. البته باید در نظر داشت که هزینه های خرید و تامین مواد اولیه نیز با افزایش کیفیت افزایش خواهد یافت.
  • نحوه فروش: هر چه نحوه فروش بهینه تر باشد، سود بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال، فروش عمده به فروشگاه ها و سوپرمارکت ها سود بالاتری دارد از فروش خرده به مصرف کنندگان. البته باید در نظر داشت که فروش عمده نیاز به رابط های قوی و قرارداد های مناسب دارد.
  • رقابت بازار: هر چه رقابت بازار کمتر باشد، سود بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال، تولید محصولات جدید و ابتکاری که رقبای کمتری دارند سود بالاتری دارد از تولید محصولات رایج و عادی که رقبای زیادی دارند. البته باید در نظر داشت که تولید محصولات جدید و ابتکاری نیاز به پژوهش و تحقیق دارد.
قدمی دیگر تا کارآفرینی
انواع سفره یکبار مصرف پلاستیکی

براساس گزارش های منتشر شده، سود هر لیتر مایع ظرفشویی حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است . بنابراین، اگر در روز ۱۰۰۰ لیتر مایع ظرفشویی تولید و فروش کنید، سود مواد شوینده حدود ۱ تا ۲ میلیون تومان خواهد بود. البته باید در نظر داشت که این سود قبل از کسر هزینه های جاری است و باید از آن هزینه های نظیر حقوق پرسنل، حق اجاره، حق بیمه، حق نقل و انتقال، حق بسته بندی و … را کم کنید.

سود مواد شوینده

سود فروش مواد شوینده و بهداشتی

برای فروش مواد شوینده و بهداشتی نیاز به داشتن یک مغازه، تامین محصولات، بازاریابی و رقابت با دیگران است. سود فروش مواد شوینده و بهداشتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

  • نحوه تامین محصولات: شما می توانید برای تامین محصولات خود از دو راه استفاده کنید: ۱- خودتان محصولات را تولید کنید. ۲- از عمده فروشان یا تولیدکنندگان دیگر خریداری کنید. هر دو راه مزایا و معایب خود را دارند. اگر خودتان تولید کنید، هزینه های خرید کمتر خواهد بود، اما نیاز به سرمایه، تجهیزات، مجوزها و پژوهش بالاتری خواهید داشت. اگر از دیگران خریداری کنید، هزینه های خرید بالاتر خواهد بود، اما نیاز به سرمایه، تجهیزات، مجوزها و پژوهش کمتری خواهید داشت.
  • نحوه قیمت گذاری:سود فروش مواد شوینده و بهداشتی به نحوه قیمت گذاری هم بستگی دارد. شما باید قیمت فروش محصولات خود را به گونه ای تعیین کنید که هم سود مناسبی ببرید و هم رقابت پذیر باشید. قیمت فروش باید بالاتر از قیمت خرید و هزینه های جاری باشد. قیمت فروش را می توانید با توجه به قیمت رقبا، قیمت بازار، نظرات مشتریان و عوامل دیگر تعیین کنید.
  • نحوه بازاریابی: شما باید راه های مختلف برای افزایش شناسایی و جذب مشتریان استفاده کنید. رسانه های جمعی، رسانه های اجتماعی، تبلیغات محلی، تخفیفات، هدایا، نمونه رایگان و شبکه های فروش از جمله راه های بازاریابی هستند. بازاریابی باید با استفاده از استراتژی های مناسب و با توجه به بازار هدف انجام شود.
  • نحوه رقابت: شما باید با رقبای خود در بازار رقابت کنید و سعی کنید مزیت رقابتی خود را افزایش دهید. مزیت رقابتی می تواند در نوع و کیفیت محصولات، قیمت و تخفیفات، خدمات پس از فروش، نوآوری و ابتکار و عوامل دیگر باشد. شما باید نقاط قوت و ضعف خود و رقبا را شناسایی کنید و بر اساس آن ها استراتژی های مناسب را انتخاب کنید.
قدمی دیگر تا کارآفرینی
میکسر پلیمری قیفی

سود فروش مواد شوینده و بهداشتی

4.2/5 - (5 امتیاز)